Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszakról mennyit tudtok? Melyen és hány emelt szintű érettségi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Mennyire keresett szak ez most? Szerintetek ellehet vele helyezkedni majd? :)
2013. febr. 22. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Páromnak ez a szakmája. Kórházban dolgozik vele. Hamar talált vele munkát és szereti.:)
2013. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem kell hozzá emelt érettségi. Viszont az egyetemen az anatómia nagyon durva. Ha nem vagy "tanulós", válassz mást:)
2013. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)!.

Jó tanuló vagyok ráadásul érdekel is az anatómia (jelenleg is olvasok egy könyvet, ami csupa csupa anatómia) és szerintem megtudom tanulni :)!.

2013. febr. 24. 20:41
 4/4 anonim válasza:
100%

Kedves Érdeklődök!


Én anno a DOTEn végeztem, mint orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus. Nem volt könnyű, sokat kellett tanulni, sok lemondással járt,de a mai napig úgy gondolom,hogy egy csodálatos szakma a maga nehézségei ellenére is. Magyarországon nem becsülik meg(tisztelet a kivételnek),és néha olyan érzések keringtek bennem, mintha a kollégák sportot üznének belőle, hogy hogy degradálják le az analitikusokat. De a tény az tény: tanítottam be pályakezdő analitikustól kezdve 20 vagy annál több éves tapasztalattal rendelkező "nagy" tudású asszisztensnőket is. De a tapasztalatom az, hogy egy analitikus lehet, hogy abban az adott témában nem jártas, de átfogóan látja az egészet, van problémamegoldó képessége, rálátása a dologra és pár héten belül tud önállóan dolgozni, és a továbbiakban önmaga rá tud jönni a dolgokra. Míg az asszisztensek nem látják át, mindegyik a választott területén, amiben nap mint nap dolgozik rutinszerűen,ügyesen ellátja, de mihelyt ez a körforgás megszakad, valami probléma áll fenn megáll az élet. Ekkor jön a "hülye" analitikus és megoldja a problémát, annak ellenére, hogy napról napra azt hallgatja, hogy ők mennyivel többet tudnak mint az analitikusok. Megjegyezném a betanításuk is sokszor több hetet vesz igénybe, mire rájössz a végén, hogy az alapvető probléma az általános iskolai matematikai műveletek hiányosságából fakadnak. Másrészt senki ne mondja meg nekem, hogy 1-2 év alatt ugyanolyan tudásra tesz szert mint aki 4 évig tanulta. Ez ugyanolyan mint a nyelvtanulás, nem mindegy meddig tanulja az ember.A főnökség se becsül meg igazán csak ha dolgozni kell és őket tudod mentesíteni a munka alol, akkor megbecsülnek- de amúgy nem. Én azt tudom ajánlani mindenkinek aki érdeklődik e szak után, nagyon szép szakma, nagyon sokat lehet tanulni, fejlődni általa -DE: nem Magyarországon, el kell menni, szét kell nézni a világban, és utána eldöntheti, hogy hol szeretne élni-letelepedni. Nem biztos, hogy erőltetni kell egy olyan dolgot, ami nem működik.

2013. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!