Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki jogi karok közül hová...

Vidéki jogi karok közül hová érdemes átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Az "érdemes" egy kis magyarázatra szorul. ELTE ÁJK-n végeztem el már több mint két évet, de nem igazán érdekel a jog, viszont ezt a több mint két évet és az eddig teljesített tárgyaimat nem szeretném csak úgy sutba dobni. Mit gondoltok, melyik vidéki jogi karra jelentkezzek át? Olyan egyetemre mennék, ahol (ELTE-hez képest) viszonylag könnyen meg lehet szerezni a diplomát, és nem kell megszakadni. Nem ügyvédnek készülök, csak egy jogi alapot szeretnék, aztán majd meglátom, mit tudok vele kezdeni. Amik eszembe jutottak, Debrecen, Miskolc, Szeged. Ezek az országnak annak a felén vannak, ahol én is lakok. Pázmány kizárva, esetleg még a Károli.

Más kérdés, hogy egyáltalán átvesznek-e valahová államin. Én most államin vagyok az ELTE-n, de ebben a virágzó oktatási helyzetben már ezt is meg kell becsülni. Nem tudom, lehetséges-e úgy átjelentkezni valahová, hogy közben államin maradok.

Kérem, hogy akik tudtok valamit erről a témáról, vagy már van benne tapasztalatotok, osszátok meg velem, fontos lenne nagyon.

Köszönöm előre is, aki komolyan vesz. :)



2013. febr. 24. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a debreceni a legkönnyebb de én a szegedit ajánlom!
2013. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A miskolci is nehéz, de azért messze elmarad az ELTÉtől, de viszont a munkáltatók szerint elég jó értéke van!
2013. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából nekem jelen pillanatban nem igazán számít, hogy a munkáltatók szerint melyik keresettebb, melyik nem. :) Most csak arra vagyok kíváncsi, hogy melyik a legkönnyebb. Ezek szerint Debrecen. De várok több választ is, részletesebbeket, meg tapasztalatokat.
2013. febr. 24. 19:23
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Én Miskolcira mennék a helyedbe. Ott szigorlatok sincsenek, szemben a Debrecenivel, ahol többen azért nem tudnak államvizsgázni idén sem, mert nincs meg az egyik szigorlat (munkajog).

És azt, hogy a munkáltatók mit tartanak jobban, én pont fordítva hallottam :) Bár Téged ez akkor nem érint.

Miért nem mész át igazgatásszervező szakra, ahol el tudsz fogadtatni tárgyakat a jogból, és nem kell még plusz 3 évet szenvedni?

2013. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miskolcon nincsenek szigorlatok? Ezt most hallom először. Hogyhogy ilyen létezik egyáltalán? :)

Annak idején a jogász szakok után harmadik helyen az igazgatásszervezőt jelöltem meg a felvételi jelentezésnél, de azt hallottam, az is nagyon magolós, és azért nem egy súlycsoport a jogászi diplomával. Kérdés, mit lehet vele kezdeni.

Nem tudom, gyerekek, hogy mit csináljak, komolyan. Annyi pro és contra van, hogy lassan már le fogom írni az összest. Az ELTE nem nekem való, ez tény. Mondom, nem is a joggal van a gond, hanem a hozzáállással. Némelyik tanszék olyan aljas és szőrszálhasogató, hogy arra szavak nincsenek. Cél a nép szórása, közben tömegképzés van, és sok tanárnál azt érzed, hogy ő olyan magasan van, te meg valahol lent (más kérdés, hogy emberileg nullák ezek az emberek, de hiába van erkölcsi fölénye az egyszeri egyetemistának, ettől nem lesz meg a diplomája). Egyébként Debrecen és Miskolc esik a lakóhelyemhez a legközelebb, de ha államin nem vesznek át, biztosan nem váltok. Sajnos nem dúskálok a pénzben annyira, hogy még az egyetemet is fizessem. Épp elég pénz emészt fel a pesti élet, meg az egyetemi könyvek.

Köszi, hogy írtál.

2013. febr. 25. 11:58
 6/12 Balázs10003 válasza:

Szia!


Ha Piliscsaba vidéknek számít akkor ott a Pázmány Péter Katolikus Egyetem. Szerintem ez nagyon jó és szép egyetem.

2013. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha csak egy diploma kell, menj a Károlira, azt röhögve elvégzed az Elte után!! Ráadásul Pesten van.


Egy volt Elte-Ájk-s

2013. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó alternatíva jól hangzik. :)

Szerinted maradhatok továbbra is államin, ha átjelentkezek? Mindenképpen felhívom majd a károlis TO-t is ez ügyben, csak érdekel a véleményetek.

2013. febr. 25. 23:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha átvesznek, általában átlag alapján történik és ott meghatározzák, hogy mennyi felett támmogatotott.
2013. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Iiiijj, hát ez már nem hangzik olyan jól. Gyűrtem én az elte jogot eddig, de nem volt ösztöndíjam sose, mert itt a kettesért is meg kell küzdeni. Három egész valahány körül lehet az átlagom. Ha magasan van a léc, akkor esélytelen, hogy megfeleljek nekik. Na mindegy, majd bemegyek a TO-ra és többet fogok tudni. Köszi, hogy írtál.
2013. febr. 25. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!