Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi, Egyetem kérdés...

Felvételi, Egyetem kérdés (milyen mérnöki pálya? )

Figyelt kérdés

Első helyen a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológia karán a Molekuláris Bionikát szeretném megjelölni (mert nagyon tetszik a dolog és érdekel)


feltevésem: ha esetleg nem vesznek fel akkor mit érdemesebb csinálni ?


1. Lemenni Szegedre Bionikát tanulni (úgy hallottam ott nem annyira jó, de nem csak hallottam)

2. Jelentkezni a Pázmány-ra ugyanarra a karra Mérnökinformatikusnak ?


melyikkel érnék többet ? Vagy van esélyem a Pázmány Mérnökinforól átkerülni ? Nagyon szeretnék bekerülni, küzdök is érte, de minden eshetőségre szeretnék felkészülni, szóval bármilyen tanácsot szívesen fogadok



2013. febr. 25. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a 2. opciót választanám,


Mivel az első évben a tárgyak nagy része közös mérnök infósokkal (matek, fizika, programozás),

és 1 év után van lehetőséged átjelentkezni (volt már rá példa), vagy újra felvételizel és elfogadtatod az addig elvégzett tárgyakat (erre is volt példa)

2013. febr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez nagyon hasznos volt számomra (ha bárki másnak még van információja szívesen fogadom azt is)
2013. febr. 28. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem első helyre tettem a Bionikát, ha mindenképpen oda szeretnél majd járni akkor szerintem Mérnökinfot jelöld meg mert később át lehet majd jelentkezni, így a Mérnökinfos tantárgyaid egy részét át tudod majd vinni: Matek, Fizika, Info.
2013. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha bionikára szeretnél jönni , akkor elsőnek bionika, másodiknak mérnök infó.
2013. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm így jelöltem meg végül
2013. márc. 1. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, természetesen én is úgy értettem, hogy ha Bionikára akarsz majd járni, akkor 1. helyre PPKE Molekuláris Bionika, 2. helyre pedig nem a szegedi Bionika, hanem helyette a Mérnökinfo a PPKE-n.
2013. márc. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ez volt. Mérnök infóra vettek csak fel, de esélytelen volt számomra átjelentkezni, mivel magas átlag kell, meg 2 átvételi dolgozat. Mindegy, újrafelvételiztem, és így sikerült a bio másodikra :)


Nagyon szeretem, bár tényleg nehéz, de meg lehet csinálni. Mérnök infóval jelenleg lehet többre mennél, mivel a bionika olyan terület ami most alakul ki... Azért 5 év múlva reméljük már nem lesz ezzel probléma :) Kutatási témák vannak, egyre több lesz, és egyre több területen. SOTE segít mindenben, sok TDK témára invitálnak minket. Szóval van ebben lehetőség, de csak akkor ha tényleg komolyan veszi az ember, és az élvonalban van. MsC muszáj hozzá, de úgy is mindenkit átvesznek osztatlanba nemsokára. Bionika Bsc-vel elsőre talán laboránsnak vagy orvos asszisztensnek lehetne elmenni... dehát valahol el kell kezdeni :) Ha meg a kutatás/fejlesztés része érdekel, akkor MsC, majd doktori iskola.


Ismétlem, ha nem akarsz kockáztatni akkor mérnök infó, azzal biztos befutó szoftverfejlesztőnek stb. Nekem onnan nagyon hiányozna a biokémia, neurológia stb, bár mérnök infósként is lehet bionikus témákkal foglalkozni, csak ott van rengeteg infós tárgy is , ami engem annyira nem érdekel. Viszont mivel kis kar, mindenki ismer mindenkit, ezért fakultatívan lazán be lehet kérni magad az érdekes infós tárgyakra, mint robotika stb. Viszont szerintem bionikusként is el lehet menni szoftver fejleszteni, ha valakit érdekel, egy kis fakultatív átképzéssel. Erős alapokat adnak.


Amúgy nagyon jó kis kar, arra főleg jó, hogy kapcsolatokat tutira lehet építeni, MsC-sekkel, doktoranduszokkal, és ha TDK-zik az ember, akkor profokkal is :)

2013. márc. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hűű köszönöm, igen első helyen van a PPKE Bionika második a PPKE mérnökinfo :)
2013. márc. 3. 02:55
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem is nagyon hiányoznának a kémiás, bioszos tárgyak, bár szeretem az informatikát is, de azok nélkül valahogy nem az igazi :D
2013. márc. 3. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!