Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok mondani a SZIE-ről...

Mit tudtok mondani a SZIE-ről (Gödöllő), és a természetvédelmi szakáról? Vélemény, suli, környezet, társaság, órák, nehézség, kollégium? Minden érdekel!

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A testvérem oda járt, és állandóan sírhatnékja volt, ha valaki megkérdezte, ezzel a diplomával mit tud majd kezdeni. Még az őket tanító tanárok sem tudták megmondani, egy természetvédelmi mérnöki diplomás hol tudna elhelyezkedni. Nehéznek nem nehéz, amennyiben tanulsz lelkiismeretesen, a társaság meg hát... Azt mondják, egyre agyleszívott egyedek járnak oda.
2013. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nemrég találkoztam oda járó emberrel.

Azt mondja, szereti, jó a társaság, közvetlenek a tanárok. Sokat buliznak, ha szeretsz te is, lesz kikkel.


Viszont ne menj arra a szakra!

Én környezetmérnöki szakra mentem, nem arra a karra, másik iskolába.

Esti sírógörcsök, stresszrohamok étvágytalansággal, teljes kétségbeesés, amiért amikor még ingyenes, amikor még nappalin tanulhatok, amikor a legjobban fog az agyam, fiatalságom teljében egy olyan szakon tékozlom időmet, ami vécépapír diplomát ad. Nagyon rossz érzés, és nincs sok remény...

A Levegő Munkacsoportnál vagyok önkéntes, hogy kapcsolatokat építsek, legyen gyakorlati helyem (öö... gyakorlati helyet is nehéz találni!!). Közben új embereket ismerek meg, közelebb kerülök leendő szakmámhoz és segítek egy szép ügynek.

Viszont a civil szervezetek is egyre kevesebb pénzt kapnak, a szakadék szélén állnak, de ezt szó szerint vedd!


És még a természetvédelem, amire te mennél, rosszabb helyzetben is van, mint a környezetvédelem.

2013. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálom, hogy ezt hallom :( én mindenképpen állatokkal szeretnék foglalkozni, ez a lényeg, úgyhogy a környezetvédelemmel sajnos nem mennék semmire...
2013. febr. 26. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

A természetvédelemmel se.

Ne keverd kérlek a kettőt.

2013. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem kevertem. a környezetvédelem nem foglalkozik állatokkal, ezért mondom, hogy azzal nem mennék semmire az állatokkal. természetvédelem mindkettővel (növény- és állatvilággal is) foglalkozik. így értettem
2013. febr. 26. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Így már jó. :)
2013. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy fontos és jó szak, egy jó egyetemen. Tanulni azt kell, de ha érdekel és szívesen csinálod akkor tetszeni fog.

Ha Nemzeti Parkoknál vagy a természetvédelemben akarsz dolgozni akkor ez a legjobb belépő, ha MSC-n vagy PhD-n is folytatod, akkor a kutatás és az egyetemek is megnyílnak előtted.

A társaság jó, sok kirándulás, terepgyakorlat...

2014. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!