Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vannak a "Tehetséggondoz...

Miért vannak a "Tehetséggondozó középiskolák" kitüntetve, ha nem is feltétlenül azok a legjobb gimnáziumok?

Figyelt kérdés
Pl. tudomásom szerint a kőbányai Szent László Gimnázium nem tartozik az "elitbe", mégis "Tehetséggondozó középiskola" címet kapott már rögtön az első körben, 2008-ban.
2013. febr. 26. 13:33
 1/4 anonim válasza:
az "elitségnek" ehhez semmi köze, arról is lehetne vitatkozni, hogy melyik gimnázium és miért "elit". azok a gimnáziumok tehetséggondozók, amik elég erősek és elég jó a színvonaluk tanításban ahhoz, hogy "tehetséggondozók legyenek..
2013. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De épp ezt mondom: a Szent László Gimnázium nem tartozik az élvonalba, nem olyan erős, mégis tehetséggondozó középiskola. Így értettem az "elit"-et, nem úgy, hogy sok gazdag sznob jár oda...
2013. febr. 26. 19:13
 3/4 anonim válasza:
nem lehet biztosra tudni, hogy mitől függ, de ismertem onnan több embert és szerintem még belefér ebbe a kategóriába
2013. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szent lászló nem tartozik az elitbe már, mert könnyebb bekerülni, mint régebben, ezt a tanárok, oda járó diákok is megmondják, de a suli színvonala pont olyan, mint mikor elit volt, tehát az első, illetve második év végéig jó páran kiesnek. Ezért mondják, hogy könnyebb bekerülni oda, mint bent maradni.
2013. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!