Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest legjobb, legerősebb...

Budapest legjobb, legerősebb (="legelitebb") iskoláinak a nyolc tehetséggondozó középiskola számít?

Figyelt kérdés

Tehát ezek:

Berzsenyi Dániel Gimnázium

ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium

Eötvös József Gimnázium

Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Karinthy Frigyes Gimnázium

Kőbányai Szent László Gimnázium

Szent István Gimnázium

Városmajori Gimnázium

?


2012. jún. 16. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
A Fazekas a legjobb! A többiről nem is hallottam, azok egyáltalán Budapesten vannak?
2012. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

OMG, első, persze , h Bp-en vannak.

a fent említettek tényleg nagyon erős gimik, de inkább csak bekerülni nehéz, azt hallottam, onnantól már nem olyan nagy etwas mint ahogy azt mondják.

volt egy osztálytársam, aki elment a mi erős, 8 osztályos giminkből a Fazekasba, mert azt mondta, hogy ő orvos akar lenni, neki nem elég ez a suli, ott majd biztosan jobb az oktatás. nagyon odavolt magától a kiscsaj. ehhez képest csak az EÜ karra vették fel, nem orvos lett, hanem asszem szülésznő.

a másik 2 osztálytársam, aki maradt a sulinkban simán felvételt nyert a SE-re, mindketten most végeznek, orvosok lesznek.

ennyit erről. aki nagyon akar, az úgyis megvalósítja az álmait, a jobb gimikben van fakt., vagy ha ez sem elég, akkor magántanár.

2012. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én a nyolc közül az egyikbe járok egyébként, szerintem éppen fordítva van.

Bekerülni egyáltalán nem volt nehéz, de bennmaradni annál inkább emberpróbáló dolog.

:D

2012. jún. 16. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legszűkebb elit a Fazekas - Radnóti - Apáczai hármas, a Radnóti pl. a te listádból hiányzik. És utánuk jönnek mondjuk a Szent István, a Berzsenyi, az Eötvös. A Karinthy, Szent László, Városmajori szintén ott vannak az első 15-20-ban, de akkor már ilyeneket is belevehetünk, hogy Trefort, vagy Toldy, stb.
2012. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát azért a Szent László nem illik ide..:D Nem mondom, hogy gyenge vagy rossz lenne, de semmi köze egy Eötvöshöz vagy egy Szent Istvánhoz..
2012. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, mégis tehetséggondozó, szóval egy kategóriában van ezekkel.
2012. jún. 16. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én szeretem ezt hinni, mivel az egyikbe járok (Eötvös). :D De pl. tőlünk általánosból a legjobb tanulók ide jöttek, akik jelentkeztek a Fazekasba, azok is, pedig felvették őket (pl. engem is, és nem azért nem oda mentem, mert féltem hogy túl erős)

A Radnótit amúgy bele kell még venni szerintem is, csak az ugye 12 osztályos, úgyhogy nincs benne ebben az egész felvételi rendszerben.

2012. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Markó utcai Xantusról tudtok valamit?

Állítólag az is nagyon erős.

Nekem szimpatikus volt a nyílt napon ,de sajnos fizetős és nem látom át ,hogy mit adnak itt a tandíjért cserébe,ami esetleg nincs az előzőekben felsorolt gimnáziumokban..

2012. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!