Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a "nehezebb": az...

Melyik a "nehezebb": az irodalom emelt, vagy a történelem emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Ahová menni szeretnék, ott mindkettőt elfogadják. Társadalomismeretből is emeltezni fogok, szóval a saját érdekemben a "könnyebbiket" választanám az irodalom és a töri emelt érettségik közül.

Melyik igényel nagyobb felkészülést? (nyilván mindkettő nagyon nehéz, de azért mégis)

A töritől az évszámok miatt félek, az irodalom emeltről viszont semmit nem tudok. Mindkettőből négyes-ötösre állok jelenleg a suliban. Melyikből lehet nagyobb eséllyel egy négyest összehozni?


2013. febr. 26. 15:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Abszolút laikusként, hallottak alapján szerintem az irodalom lehet nehezebb. Többektől is hallottam, hogy az nagyon szubjektív, mert ugye nincs kötött megoldókulcs, mondjuk az esszé résznél, vagy szerencsés leszel és olyan tanárt kapsz, aki pozitívan értékeli a munkád, vagy nem. De még egyszer mondom: ezt csak hallottam több helyről, soha nem láttam még emelt szintű irodalom érettségit. A töri talán azért is lehet könnyebb, mert ott tények vannak, nem lehet máshogy elmagyarázni, vagy másképpen leírni. Szerintem.
2013. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!