Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tantárgyból leérettségi...

Ha egy tantárgyból leérettségiztem akkor még be kell járnom órára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előző évben németből 5-ösre érettségiztem, ebben az évben jegyet már nem kapok belőle. Ebben az évben még mindig van heti 5 németem, amiből 1-et "el szoktam lógni". Ezen órákra igazolatlanokat kapok mostanában.


Valaki meg tudná mondani, hogy akkor most nekem be kell-e járnom minden órára? Ha nem, akkor tudna valaki valami hivatalos jogszabályfélét mutatni erről?


Nagyon fontos lenne! Előre is köszi! :)


2013. febr. 26. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel tavaly már osztályozóvizsgát tettél fel sem merülhet hogy az órákra bejárj. Kérdezd meg az igazgatót.
2013. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

irnod kell egy kérvényt az igazgatónak, hogy mivel már leérettségiztél az adott tantárgynból, engedélyezze hogy ne járj be. és akkor ő engedélyezi.

ez a hivatalos módja a dolgoknak. tudom, mert nekem angollal volt ugyanez

2013. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem.

Ha már leérettségiztél, az azt jelenti, hogy osztályozóvizsgát kellett tenned (mivel ez az érettségi feltétele), tehát már van jegyed erre az évre. Vagyis nem kell bejárnod az órákra, és jegyet sem kaphatsz.

2013. febr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen

Írj kérvényt az igazgatónak ezt ügyben

2013. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült ezt azóta "elintézni"?
2013. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!