Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Madách...

Mi a véleményetek a Madách Imre Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyenek a tanárok, a hangulat, a közösség, és az is, hogy mennyit kell ott tanulni(nem szeretnék éjjel-nappal csak tanulni, de azt sem szeretném, hogy túl könnyű legyen és ne szerezzek elég tudást).A pesterzsébeti KLG-ről is aki tud írjon légyszíves véleményt, összehasonlítást. Melyikben jobb a közösség? Melyikben nagyobbak az elvárások? A válaszokat előre is köszönöm:)

2013. febr. 27. 20:23
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Attól függ, melyik osztályt céloztad meg. Az én lányom "a" osztályos, ez az ötéves haladó angolos csapat.

A napi tanulási mennyisége kb. 1,5-2 óra, de abba sem szakad bele, mindemellett 4,8-cal zárta a félévet.

Rengeteget angoloznak, pedig nem egy szinten állnak a srácok, de mindenki kap a tudásának megfelelő mennyiségű és minőségű leckét.

Az összes tanárról - már aki a lányomat tanítja - kitűnő a véleményem, plusz az igazgató is nagyon jó fej (földrajzot tanít).


Remélem, segítettem.

2013. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én madáchos vagyok, leírom a véleményem.

A tanárok hogy milyenek attól függ, kiket kapsz.. Mert az én osztályomnak pl. a nyelvtanárai, töri, magyar, fizika jók, de mondjuk ha otthon nem tanulsz rá a föcire vagy a kémiára akkor órán keveset szívsz fel...

A közösség jó. Mindenkinek megvan a társasága, és a tapasztalataim alapján a többség nyitott és empatikus, az énkülön véleményem, hogy én itt mindenkit művészléleknek látok, de tényleg sok művész, meg kreatív ember van, sok színész van (ugye van nálunk a Thália dráma kör és sok tehetséges diák van), van rajzszakkör (ide én is járok) meg mindenféle, van pár ember akiknek avn együttesük, valaki modellkedik, sokan fotóznak, szóval azt kell mondjam színesek az emberek! Az hogy milyen a közösség az attól is függ, hogy hogy állsz hozzájuk, meg hogy milyen társaságba keveredsz. Szerencsére nincs olyan, mint az amerikai filmekben, hogy van aki ki van pécézve és azzal az egész suli szemét, meg nincsenek ilyen nagy híres ri.bancok, mert szerintem meg úgy a suli színvonala miatt is azért értelmes emberek járnak ide, ha meg valaki ribisen viselkedik az az ő magánügye, de nincsenek ilyen klikkek akik folyton méregetik egymást, vagy ki tudja lehet, de nem ilyen durva.

Attól függ, hogyan tanulsz, én ha erőt veszek magamon, akkor napi 1-2-3 (attól függ mennyi doga van) óra kell, hogy 4-5-ös szinten maradjak, persze van olyan tárgy, amiből sosem leszek jobb 3-asnál. Van aki elvan úgy hogy az órán figyel, van aki nem figyel és kevesebbet tanul, minden attól függ hogy milyenek a tanulási módszereid, képességeid, stb, mennyire érdekel a tárgy, mennyire veszed komolyan a tanulást. Ha ide jössz én azt mondom hogy nyelveket biztosan jól fogsz tudni, legalább 2-t, de gtényleg arra sosincs panasz, meg én mindig úgy érzem magam angolon (haladó), és francián (kezdő) mintha nyelviskolában lennék, ami szerintem jó. Alapvetően ha valamilyen tárgy érdekel, akkor minden lehetőséged megvan rá, hogy fejleszd magad, tehát nem egy gyenge suli, ahol minden lehetőséget kimerítve is gyenge a színvonal.

Írj üzenetet ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá, én most vagyok 9.-es.

2013. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az angolos A osztályoknak ugyanazok a tanáraik? Szervez a suli sítábort?
2013. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2013. márc. 5. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!