Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus vendéglátás alapszak...

Turizmus vendéglátás alapszak milyen? Sokat ér a diploma?

Figyelt kérdés
Erre a szakra szeretnék majd továbbtanulni. Jó lenne, ha olyanok írnának, akik ott tanulnak. Nyelveket hogyan tanítják szóval pl. angol újra lehet előröl kezdeni
2009. szept. 11. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Idén erre jelentkeztek a legtöbben, tavaly is az élmezőnyben végzett a felvételi jelentkezés alapján. Szóval nagyon sokan hallgatnak ezen a szakon, ami azt jelenti, hogy nagyon sok közgazdász turizmus-vendéglátás szakon diplomájú ember lesz a közeljövőben munkanélküli.. Sajnos..

Én is ezt tanulom, nem bántam meg, tetszik, de elhelyezkedni vele nem igazán fogok tudni. A szállodákban, utazási irodákban, vendéglátó egységekben már régóta be vannak töltve a helyek, nincs szükség több 100 vagy 1000 új munkásra. És hidd el, külföldön sem! Jelentkeztem már 3 hotelbe Angliában, vissza se jeleztek, és Spanyolba is csak nyárra kell az ember.. Szóval ennyi. Idénymunka.

Jobban jársz, ha inkább más szakot keresel, lássuk be, túlságosan telve van a piac, és a válságnak nincs vége. Az utóhullámokban még 1-2 hotel és vendéglátó egység tönkre fog menni :'(

nagyon nehéz vele elhelyezkedni itthon és külföldön egyaránt.

De ha bármire kíváncsi vagy, írj és válaszolok. :)

2009. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Arra lennék még kíváncsi, hogy a nyelveket hogyan tanuljátok, szóval akár előröl is lehet kezdeni pl. angolt?
2009. szept. 12. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem minden suliban van nyelvoktatás! :S

Nyelvvizsga követelmény 2 középszintű szakmai, az egyik lehet általános felsőfokú is.

Szóval, jól nézd meg hova mész, mert ahogy mondtam, nem oktatnak nyelvet, de indítanak nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamokat, arra jelentkezhetsz kedvezőbb áron.. Ennyit adnak.

2009. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem a Bahamákon élünk, így nagyon nem lehet ezzel a diplomával elhelyezkedni se most, sem később:(
2009. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!