Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Infóból előrehozott érettségi....

Infóból előrehozott érettségi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11-es vagyok,jövőre érettségiznék,de infóból szeretnék előrehozottat.Az a baj,hogy osztályozó vizsgát kell tennem,amiben lesz táblázat és adatbázis kezelés,de nem vagyok benne valami jó,és 1.5 hónapom van még hátra.Szerintetek mondjam vissza?Hol tudnék gyakorolni rá?Nincs valami oldal,ahol le van írva,hogy hogy kell megcsinálni egy feladatot?Lépésről lépésre,és azt is,hogy miért úgy?
2013. márc. 3. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj a tanároddal hogy adjon neked gyakorló feladatokat meg leírásokat.

Mi is kaptunk anno amikor egy páran az osztályból előrehozottat csináltunk, és az érettségi feladatokból volt az osztályozó is kiollózva. A tanárunk sokat segített, adott segédanyagokat, leírásokat, meg nyomtatott ki feladatlapokat hogy ezeket gyakoroljuk, és adathordozón meg hazavihettük azokat is amiket órán csináltunk.

Egyébként a neten találsz régebbi feladatsorokat érettségieset, forrással, meg mindennel együtt, azokon gyakorolj, mert ha azok mennek akkor az osztályozóval sem lehet gondod. A tanároddal meg beszélj hogy adjon valami segéd anyagot, biztos fog.

2013. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ezek az érettségiben is bennevannak. A régi feladatokat-megoldásokat érdemes olvasgatni.


Esetleg ha megengedheted magadnak akkor magántanár, írj privit ha érdekel.

2013. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira jó vagy benne, hogy előrehozott érettségit csinálsz, nme értem, miért gond ez.

Egyébként másfél hónap alatt hülyére lehet ezt gyakorolni, és van is nem egy könyv róla. Pl: [link]

2013. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emeltre sem nehéz felkészülni, de az Excel meg az Access sem bonyolult. Nézz be az iskolai könyvtárba. Ott biztos van segédanyag.
2013. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,most kicsit megnyugodtam :) csinálgatom a régebbi érettségiket,csak kéne hozzá valami anyag,ami elmagyarázza,hogy,hogy kell megoldani.Köszi ezt a linket,úgy látom itt elég jól le van írva pont az,amit nem értek.Akkor belehúzok,és elkezdem tanulni
2013. márc. 3. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Visszamondani nem lehet, ha már jelentkeztél, akkor tanuljál, ez a bevált módszer. Nyilván attól is függ, hogy igényes vagy és ötöst akarsz, mert akkor ezeket is meg kell tanulni, vagy csak éppen egy kettesért mész, mert akkor kihagyhatod. Szerintem egyébként ha felkészültél, érettségi szinten a táblázatkezelés meg az adatbázis-kezelés is könnyebb, mint a szövegszerkesztés. Tudom, hogy furcsán hangzik, de így van.
2013. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!