Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Suliváltás. Jó ötlet lenne?

Suliváltás. Jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

19 éves làny vagyok. Még 1 èvem van hàtra a gimiből (11.-es vagyok), mert nyelvi előkèszìtőbe megyek. Eddig szerettem a sulit (csak az ofőmet nem, mert kifogott magànak, de 1 éve elment szülni. Az új ofőmet nagyon szeretem, mindenben segít, nagyon jò indulatù). A tanàrokkal nem nagyon van gond, mert aranyosak, de van pàr, aki 'nem normàlis' (ùj magyar tanàrt kapott idén az osztàly. Tanulási nehèzségeim vannak, többlet idő jàrna dolgozatokkor, de nem foglalkozik vele, pedig ő a fejlesztőpedagògusom. Félèvkor meg is buktatott).


Ebben a tanévben sokat hiànyoztam (migrénes vagyok, olyan szinten, hogy a fél oldalam lezsibbad, nem tuodok beszélni sem. Nagyon szörnyű. Màr ott tartok, hogy elmegyek pszcihiàterhez kivizsgàltatàsra, hogy legalàbb gyògyszert adjon).


Nem bírom elviselni az osztàlyomat. A suli legproblémàsabb osztàlyàba sikerült bekerülnöm (a tanárok nem bírnak velünk, nagyon rossz az osztâly nagy szàzaléka, 4 èv alatt csak egy osztàlytàrsamat tanàcsoltàk el, eddig mindig, 'mindenki' kapott 'ùj esélyt'). Nem bírom elviselni, hogy azok az osztàlytàrsaim, akik eddig a baràtnőim voltak, megvàltoztak. Egész délelőtt visítanak, alpàri mòdon viselkednek (az egyik làny utàn màr köpködnek, a màsiknak iskolai szinten 'híre van', még a tanàrok közt is, hogy egy tanàrra ràmászott). Minden hètvégén eljàrnak bulizni, inni (lehet, velem van a baj, hogy nem bírom toleràlni őket...)


Arra gondoltam, hogy sokkal jobb lenne, ha àtmennék esti gimibe (rettenetesek a reggelek és a délelőttök). Hetente két, vagy hàrom délutàn kellene csak bemennem, és ugyan olyan érettsègit ad, mint bàrmely màs gimi (ràadàsul megszabadulnék a mostani környezetemtől).


Màsik: nagy àlmom, hogy ràdiòban dolgozzak (ùgy érzem, jò ùton haladok, 3 éve 'önkénteskedek' a megyei ràdiònàl, 2 éve egy kisebb ràdiòban műsort vezetek, de a suli miatt abba kellett hagynom). Ìgy több időm jutna a ràdiò(k)ra is.


Rossz ötlet?

19l (evangélikus! gimn.)



2013. márc. 3. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv. Én úgy gondolom jó ötlet az iskola váltás ebben az esetben. Az életben az a lényeg, hogy élvezd ki amennyire csak tudod. Ha ily módon többet foglalkozhatsz azzal amit szeretsz és emellett megszabadulsz attól amit nem szeretsz akkor mindenképp megéri. Úgy hallottam ismerőseimtől, hogy magára az érettségire az esti sulik jól felkészítenek és az esetleges továbbtanuláshoz még jobban is jön így.

11.-esként nyilván már nem fogsz komoly hátrányokat szenvedni attól, hogy nem kell minden hülye tölteléket tanulnod az "általános tudás"-ért, mert ennek nagy részén már túl vagy.

(18 F)

2013. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez vidéken van (ugye)(?)
2013. márc. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megyei(?) rádió


De lehet felvételizned kell,

ha másik suliba mész nem(?)

2013. márc. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szüleidnek már szóltál(?)!

Velük is meg kéne beszélned

2013. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És megvan,hogy hova mennél(?)

Mert csak úgy puff-ra nem érdemes

máshova menni

2013. márc. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!