Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan mit takar az újonnan...

Pontosan mit takar az újonnan bevezetett osztatlan tanárképzés?

Figyelt kérdés

Annyit felfogtam, hogy a tanárképzésnél nem lesz jelen a bolognai rendszer, hanem simán 5+1 éves tanárképzések lesznek.

Viszont találtam egy listát az ELTE BTK 2013-ban induló képzéseiről:

[link]

Ezek szerint csak ezek a szakpárok lehetségesek?

Én olasz-francia szakos tanár szeretnék lenni, de ilyen lehetőség nincs ezen a listán feltüntetve.

Ezek szerint ez az új osztatlan tanárképzés eléggé leszűkíti a választható szakpárokat.


2013. márc. 4. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ez az egyik hátránya, hogy nem szabadon választhatsz minort.
2013. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ez egyszerűen nevetséges!

Egy ismerősöm most jár az ELTE-re (még bolognai rendszerben tanul) és simán lehetett olasz-francia szakpáros.

Másrészről azt sem értem, hogy miért maximum 2 embert vesznek fel olasz-történelem vagy francia-történelem szakpárokra?

Andragógiára 12<45 között mozog a felvehetők létszáma, amit inkább nem is kommentálnék...

2013. márc. 5. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy tudod "megkerülni", h

pl felvéteizel mondjuk töri-franciára és

aztán leadod a törit s felveszed

(helyette) a másik nyelvet

2013. márc. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan ismerősöm,

aki csinált ilyet

2013. márc. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy nézd meg mi van TFK-n

(tanárképző kar)

2013. márc. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én olasz-francia szakos tanár szeretnék lenni, de ilyen lehetőség nincs ezen a listán feltüntetve."


- Esetleg francia-olszt keress, mielőtt nagyon felháborodnál...

Egyébként valóban leszűkíti, ami valahol jó is, mert kizárja az egyébként gyakorlatilag "lehetetlen" párosításokat is.

2013. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nem az ELTE-t kellene nézned, mert ott vagy száz párosítást kell csinálniuk, és az azoknak mind külön megadni a keretszámot.

Annak akkreditációs oka is lehet, hogy most éppen nem hírdették meg a francia-olasz, olasz-francia tanárképzést.

2013. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!