Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Spanyolból lehet úgy érettségi...

Spanyolból lehet úgy érettségizni középfokon, hogy nem tanulja valaki középiskolában, de egy középfokú nyelvvizsgája van belőle?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, nem kell, hogy középiskolában tanuld.
2013. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már elég régen érettségiztem spanyolból, de akkor még nem volt meg a középfokú nyelvvizsgám, és 5-ösre érettségiztem. Az érettségi gyengébb követelmény, mint a nyelvvizsga. De nem tudom, ma hogy van, mert ez 20 éve volt.
2013. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 reptoid ***** válasza:

Attól függ.

Rendesen az érettségid évében nem. Ahhoz az kell, hogy legyen belőle jegyed is ha a sulidban nem tanítják, akkor is lehet igazolni, hogy egy másik iskolában tanulod, szerzel belőle jegyet.


Ha viszont már van érettségi bizonyítványod, a rendes érettségid megvolt korábban, akkor utána mehetsz mindenféle megkötés nélkül.

2013. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 fréziaésorgona ***** válasza:

Ahhoz, hogy érettségizhess, osztályozó vizsgát kell tenned egy olyan iskolában, ahol tanítanak spanyolt. Ezt akkor is megteheted, ha most máshol vagy diák, nem számít. Előrehozott érettségit is tehetsz, csak találj egy spanyolt tanító középiskolát, ahol befogadnak, mint vendég vizsgázót -ezt elvileg a saját középiskoládnak kellene elintézni, de legalábbis segíteni szoktak, hogy mit kell csinálni. Az spanyol érettségit is abban az iskolában tudod megcsinálni -mert ott van olyan tanár, aki levizsgáztathat.

Amennyiben már van érettségi bizonyítványod, és csak kiegészítő vizsgát szeretnél tenni spanyolból, azt tényleg bárhol megteheted, ahol spanyolból vizsgáztatnak.

2013. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 11. 22:48
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet,derült ki az iskola tanárától,akinél érdeklődtem.:(
2013. márc. 12. 17:02
 7/13 fréziaésorgona ***** válasza:
És mondott a tanár valamit, hogy miért nem lehet? Nem hiszem el, hogy Magyarországon egy középiskolában sem tanítanak spanyolt, hogy osztályozó vizsgát tehess.
2013. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen "tanár" mondta ezt?

(A földrajz tanár?)

2013. ápr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A te sulidban van egyébként spanyol nyelvű oktatás?

Vagy nincs?

2013. ápr. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem "értem" teljesen
2013. ápr. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!