Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik, hogy a Szegedi...

Létezik, hogy a Szegedi Tudományegyetem jobb, mint az ELTE?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem, hogy az ELTE az ország legjobb egyeteme (így is hirdetik magukat), de a www.topuniversities.com listáján az SZTE az 501., míg az ELTE csak az 551. helyezett.

2013. márc. 7. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik igen. Az ELTE neve nagyobb mint az oktatás színvonala... vannak ott jó képzések, és kevésbé jók.
2013. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A BME még hátrébb van a rangsorban, pedig mérnöki képzésből bármelyik itthoni egyetemet kenterbe veri.
2013. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan szak (vagy akár kar), ami jobb az ELTÉ-n.

De pl. a biológia, a pszichológia biztosan jobb az SZTE-n. Na meg pl. az ELTÉ-n nincsen orvosi, fogorvosi és gyógyszerészeti kar, tehát ha az ember ilyen pályára készül, akkor nyilván az SZTE a jobb:D

2013. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem főleg a tanárképzés érdekel (leginkább a történelem, földrajz és az újlatin nyelvek).
2013. márc. 7. 22:35
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

nézd, lehet itt arcoskodni hogy melyik egyetem jobb, de mindenki azt fogja mondani, ahova épp jár - aki meg egyikre sem, annak meg fingja sincs. olaszból az szte jobb, anglisztikából országoson az elte. például. és amit mondtak a többiek is, hogy eltén nincs orvosi, szte-n van, tehát miről beszélünk? nem lehet őket ennyire összehasonlítani bogaram. jobb vagy sem, ezt te nem tudod eldönteni, mert még nem jársz oda, más meg teeeljesen szubjektív. de az ELTE BTK bölcsészkara tényleg országelső :) akármekkora botrányok is vannak most itt, az csak politikai szar, az egyetem hírét nem csorbította (még a tanárok nyugdíjazása sem, mert maradnak ingyen tanítani, és nem áll meg az élet pár jó tanár elküldésétől)


tanárképzésre járok az eltén, és teljesen jó. úgy gondolom, hogy mindegy, elte, pázmány vagy szte, ez a három a legjobb ilyen tekintetben, oda menj, ami számodra közelebb van :)

2013. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A földrajz egyértelműen jobb Szegeden (mindkét egyetemen megfordultam már), de úgy hallottam, hogy a legtöbb szak a BTK-n felveszi a versenyt az ELTE-vel, sőt! ;)
2013. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen tudományágról van szó: egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy az egyik lekörözi a másikat. Az SZTE jelenleg színvonalasabb oktatást nyújt a természettudományok területén. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy az ELTE sokkal rosszabb. Pedagógiában viszont az egyik legjobb az ELTE. Pontosan mi érdekel? :)
2013. márc. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

ELTE-s voltam, átjelentkeztem inkább Szegedre.

Az Eltére, nagyképű, beképzelt, ostoba emberek járnak , isteneknek hiszik magukat. Gondolom láttad a listázásokat is.. SZTE egy NAGY család. A tanárok rendesek, segítőkészek, az egyetemisták is. IMÁDOM.


Mikor volt 2010-ben a Educatio, az Eltések azt mondták, hogy azért jelentkezzek oda, mert a tanárok akik tanítani fognak, ők írják a könyveket. Szinte minden tanárom ír már könyvet, többen MTA tagok, sorolhatnám reggelig...

2013. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a tanárok írják a könyveket... (Miskolci Egyetem).

Szerintem nincs olyan intézmény ahol ne a tanárok írnák ... Persze vannak "központiak" amik szinte mindenhol egységesek, de nekünk a fő tantárgyakból a tanárok írják.

2013. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
92%

Jobb bizony :)

Amúgy meg az SZTE-sek nyilván a szegedit tartják jobbnak, az ELTE-sek meg a sajátjukat, aki meg máshova jár, az szintén a sajátját, feltéve hogy a Corvinus-Debreceni-Pécsi-Semmelweis négyes egyike az érintett. Ez így is van jól, de éppen ezért árnyalt képet nem fogsz kapni, max. arról hogy honnan hányan kommentelnek. De SZTE forever! :)

2013. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!