Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a SZTE-n sokkal jobb a biológia, mint az ELTE-n? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, de olyan sokan mondták, hogy az ELTE gyenge, hogy elkezdtem gondolkodni az SZTE-n.

2013. jan. 8. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ELTE-TTK egyáltalán nem gyenge!


Túl lehet élni, de tanulni kell ezerrel. Az országban csak az ELTÉn kapsz széles, akadémiai szintű oktatást, máshol nem.


Viszont Szeged jobb a biokémiai kutatásokban, orvosi kutatásokban ezért ha az érdekel, akkor menj oda.


Bár ha benne vagy a biológus képzésben, akkor rájössz, hogy a biokémiánál vannak szebb tudományterületek. (Megjegyzem, hogy az ELTÉn a biokémia szívatós tantárgy, hasonló mint a növényélettan.)

2013. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Az nem szempont, hogy csak az ELTE-n kapsz akadémiai szintű oktatást.... Az SZTE-n is van olyan jó az oktatás, mint az "akadémiai színvonalú ELTE-n", sőt jobb. Nem is beszélve arról, hogy Szegeden van az akadémia kutatóközpontja, ahol sok biológia-szakos hallgató kutat diákkörösként.

Nem tudom megítélni, hogy melyik a jobb egyetem. Pont a vmelyik nap beszéltem egy volt ELTE-sel, hogy miért jött át Szegedre, és azt mondta, hogy tömegképzés van, sok az igazságtalanság és a szívatás. És még azt is mondta, hogy sokkal jobb az SZTE, mint az ELTE.

Az hogy melyik a jobb egyetem, az abban nyilvánulhat meg, hogy milyen a tanterve, mennyit kérnek az egyes kurzusokon, milyen a diákok és a tanárok viszonya, milyen szigorú az osztályozás, stb.

Az, hogy pesti vagy, nem számít, gyere Szegedre!!! Sok Pest megyei jár ide, és nagyon szeretik... :D

2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ja még annyit, hogy oda mész, ahova szeretnél.... Nem kell soha másokra hallgatni, mindig neked kell eldönteni, hogy melyik választás lenne neked a legjobb. Az egyetemek magukról általában mindig csak a legjobbakat mondják el, és hogy mennyi mindent tanítanak, de arról mélyen hallgatnak, hogy mit nem tanítanak meg.... és ez nagy baj.

Persze a sok hallgató mindig a saját sulijára esküszik, mint ahogy én a SZTE-re... :D

2013. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amennyire legyőzhetetlen az Elte a bölcsészkarok mezőnyében, annyira egyértelműen természettudományos Szeged.. sokkal több támogatást kap az itteni TTIK, mint a többi és ez meg is látszik minden téren. A biosz épület spec olyan, mint a filmekben!!!:)
2013. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!