Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmúltam 18, kérhetem a...

Ha elmúltam 18, kérhetem a tanárokat, hogy ne mondják el a jegyeimet a szüleimnek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha még középiskolába jársz, akkor nem kérheted.
2009. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Próbáld ki, hátha:)
2009. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
NEm kérheted.Amíg tanulói jogviszonyban vagy,addig ugyanazok vonatkoznak rád mint arra aki nincs még 18.
2009. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez jogilag nonszensz, hiszen teljes jogú nagykorú szavazóképes állampolgár. Mégiscsak abszurd, hogy a parlament összetételébe van beleszólása, de az ellenőrzőjét alá kell íratnia anyucival. Szerintem az iskoláknak sokkal jogkövetőbben kellene ilyen ügyekben (hasonló az igazolás is) eljárniuk. Az eredeti kiindulás ugye az, hogy a gyerek 18 éves koráig vagyis nagykorúságáig jár iskolába, csakhogy a gyakorlatban ez szinte soha nincs így. Az iskoláknak felül kellene vizsgálni a gyakorlatukat. Én szülőként erősen kacérkodom azzal a gondolattal, hogy majd a 18 évét betöltő gyerekem ellenőrzőjét juszt se legyek hajlandó aláírni. Persze megnézem, de ez már a család belügye. Viszont ma a "gyerekek" 18 éves korban még nem feltétlenül elég érettek, és probléma esetén a tanár esélyt lát a megoldásra, ha a szülővel tárgyal.
2009. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg induljunk ki abból, hogy tanulj rendesen és nincs ilyen probléma (gondolom nem az ötöst kéne eltitkolni). Tudni illik nem árt egy kis általános tudás a világ dolgairól, ha már választójogod van és az ország jövőjéről dönthetsz...
2009. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Hát nézd a tanárokat titoktartás kötelezi, ami a jegyeidre vonatkozik, ezért elvileg arról mindenkinek kuss van, ha elmúltál 18, ha nem. Az más kérdés, hogy még nem láttam olyan tanárt aki ezt betartotta volna, de csak egyszer kell egyet feljelenteni titoktartási kötelezettség megszegése miatt, majd észbe kap a többi is. 18 év felett meg alatt is kérheted, hogy ne mondja el a szüleidnek a jegyed.
2009. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1.: Az ország egyik legjobb középiskolájába járok, 4,5-ös átlagom van. Egyébként a kérdés szempontjából nem tartom fontosnak, hogy milyen jegyeket szeretnék "eltitkolni".

2.: Anya tanár, és ő azt mondta, hogy a tanárnak nem hogy nincs joga, hanem kötelessége tájékoztatni a szülőt mindenről, ami a gyerekkel történik (dohányzik, drogozik stb). Azt nem tudom, hogy ez a jegyekre is vonatkozik e.

2009. szept. 14. 19:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem büntetendő cselekményt követsz el akkor nincs joga, sőt titoktartási kötelezettsége van , melyet ha megszeg bíróság előtt felelősségre vonható. Egy durva példa: Apu veri anyut és a gyereket, azok elmenekülnek tőle krizisközpontba, mely védett titkos helyen van, gyerek marad magántanuló adott gimnáziumban. Apu bemegy megkérdezi hol a család, nincs válasz ( nem a tanár dolga és nem is tudta) megkérdezi mikor jön be vizsgázni a gyereket( a tanár ugyanazt gondolja mint anyukád" kötelessége tájékoztatni blablabla") elmondja. Apu megvárja, vizsga után a gyereket és jól összeszurkálja amiért pofátlanul hülyét csináltak belőle. Gyerek sérülése 8 napon túl gyógyulóak=bírósági eljárás. Infot adó tanár behív bíróságra, infot ő adta ki, tanár elítél bűncselekményben való segédkezés miatt. Tanár felfüggesztettet kap 10 hónapot= priusz, nem tiszta erkölcsi bizonyítvány, anélkül nem dolgozhat, mint tanár, állásából felfüggeszt. Megtörtént eset, az adott iskolával együttműködve dolgozom, mint pszichológus. Igenis titoktartási kötelezettsége van, mely arra terjed ki amire a gyermek kéri. Abban az esetben ,ha a gyermek súlyos vétséget követ el, drog, dohányzás, károkozás, lógás, vagy a tanulmányait veszélyezteti lógással, bukással a szülőt behívja a tanár, de csak a gyerek tudomásával.


Ui.: Elnézést a helyesírási hibákért, késő van már nekem.

2009. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre válaszolok, mert arra már válaszoltam tegnap, hanem a vitára az előttem szólónak: a szülőnek a közoktatási törvény szerint kifejezetten kötelessége (most a 18-at felejtsük el)a gyerek tanulmányi előmeneteléről tájékozódni, az ellenőrzőjét és a félévi értesítőjét (nyilván a szülőt értesítik írásban, nem a sarki fűszerest)aláírni, erre a minisztérium által elfogadott nyomtatványban hely van. Jó, hogy nem kell ehhez a gyerek engedélye, hiszen a szülő felel a gyerekért és köteles gondoskodni róla, hogy tanuljon. Titoktartási kötelezettség a kábítószerrel, szexuális élettel, magánélettel, ilyesmivel kapcsolatban van. Mondjuk a gyerek testi épségét veszélyeztető esetben én nagyon nem értek ezzel egyet.
2009. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerek engedélye kell hozzá egyelek meg, hanem az, hogy tudjon róla. Vagyis, ha bukásra áll kémiából, a tanár pedig behívja a szülőt akkor a gyerekkel is közölni kell, hogy behívja anyucit. Természetesen a tanárnak kötelessége ezt megtenni, illetve a szülőnek is kötelessége lenne bemenni.
2009. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!