Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb suli Hunfalvy János Szakközépiskola vagy Szinyei Merse Pál Gimnázium?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ne menj a hunfalvyba, ha jót akarsz magadnak!
2013. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem jó suli?
2013. márc. 11. 20:05
 3/14 anonim ***** válasza:
nyelvoktatás szuper, de rámegy a 4-5 év az idegeidre, nem egyetemre mész a hunfalvy után, hanem pszichiátriára :)
2013. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ennyire durvák a követelmények? :/
2013. márc. 11. 20:12
 5/14 anonim ***** válasza:
Sokat kell tanulni, ez tény. Kemény iskola, de mint mondtam, nagyon jó a nyelvoktatása, ha emiatt mennél, akkor ideális. Sokan nagyon szeretik az iskolát, viszont sokakat megviselt (engem is, ezért írtam, amit írtam). Lehet, hogy te olyan tanárokat és osztályt fognál ki, akikkel flottul menne minden, ez relatív és ez nem is segít a döntésedben. Ha sok minden fölött szemet tudsz hunyni és szelektívvé tudod tenni a hallásodat, nem vagy túl "lelkis", magyarán le tudod sz.rni a dolgokat, akkor megéri odamenni a nyelv miatt. Ami nekem és sok iskolatársamnak problémát jelentett az az, hogy hatalmas a korrupció az iskolában, gondolok arra, hogy nem véletlen az, hogy milyen jó eredményei vannak az iskolának, sok tehetséges és kiemelkedően értelmes diák jár a Hunfalvyban, de 4-5 éven keresztül velük arattatják le a babérokat, az ő érdemük az, ha több éven keresztül jó eredményei vannak az iskolának. Az egyébként is okos (értem úgy, hogy nem a középiskolában megszerzett tanulmányok által) diákokat kiemelik és arra használják, hogy jó hírnevet szerezzenek az iskolának, a kevésbé könnyen tanulni tudókkal pedig csak néhány tanár foglalkozik lelkiismeretesen. Sok tanár személyes támadásnak éli meg azt, ha nem tanulsz a tantárgyaira, így rengeteg óra pszichológiai terápiához hasonló, nyugtatni kell őket, hogy ez nem ellenük irányul, inkább csak nem érdekelhet 30 embert egyszerre ugyanaz. Persze sértődés lesz a vége és bosszúállás, ami feleltetésekben és passzivitásban nyilvánul meg. Szóval, ha te ilyenkor be tudod fogni a szádat és másra gondolni, akkor a nyelvoktatás miatt megéri :) Ezenkívül nem tudok nagyon mást felhozni az iskola mellett.
2013. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad.:) Remélem jól fogok dönteni.
2013. márc. 12. 17:45
 7/14 anonim válasza:

Én a helyedben inkább a Hunfalvyba mennék:)) Én is megjelöltem és oda jár ismerősöm és ő is mondta hogy nagyon jó és nagyon szereti a sulit.

A Szinyeiről nem hallottam jókat.

2013. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen osztályokba mennél?
2013. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindegyikbe amibe van haladó angol.:)
2013. márc. 12. 21:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Hanyadik vagy at "ideiglenesen"(?)
2013. márc. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!