Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb gimnázium az Apáczai Csere János Gimnázium vagy a Madách Imre Gimnázium? (Bp. )

Figyelt kérdés
Mindkettő iskolában voltam szóbelin, de a Madách kicsit jobban tetszett. De mivel orvosira készülök gondolnom kell arra is, hogy a Madáchban nyelvet tanulni..
2013. márc. 2. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apáczai. A Madách inkább humán.
2013. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyiket adtad meg első helyen(?)

Egyébként jó mindkettő

2013. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Apáczai szigorúbb
2013. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Apáczaiban is lehet nyelveket tanulni

(még latin is van)

2013. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Behívtak már szóbelizni(?)!


Ja írod, hogy voltál- Mindkettő jó suli

(Bár én lehet az Apáczait választottam volna,

pláne ha orvosnak készülök)

2013. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
69%-os, kérlek, szokj már le arról, hogy 5 mondatot minden kérdéshez 6 válaszban írsz le, mert nagyon idegesítő.
2013. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az Apáczait jelöltem meg első helyen, de lehet sorrendet változtatni.
2013. márc. 2. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha orvosira készülsz, akkor reál szak kell neked. Olyan, ahol a biológiát (főleg) és a kémiát, fizikát orrvérzésig nyomják. Ezekből nagyon jónak kell lenned, ezek közül 2 tárgyból kell emelt szinten érettségizned, és mivel a ponthatár elég magas, közel 90-98%-ot kell ezekből elérni. Szóval nagyon rá kell feküdni. A nyelvtanulás oké, kettő nyelv középszinten, vagy egy felsőfokon nem árt ha van, de az egyetemi felvételi szempontjából nem annyira fontos. Plusz az orvosin a fenti tárgyakból kell marha jónak lenni, ha el akarod végezni a 6 év tömény tanulást, ami azt jelenti, hogy rengeteg órád lesz, reggel nyolctól akár este 18ig-20ig bent vagy az egyetemen, hétköznap, majd utána kell még rengeteget tanulni.

Ha jó és szilárd alapokat kapsz a fenti három tárgyból, akkor sokkal nagyobb esélyed van túlélni és elvégezni.

A nyelv az orvosi szempontjából teljesen irreleváns.

2013. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha egészségügy akkor menj az Apáczaiba
2013. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

En is nyolcadikos vagyok, es en is orvos szeretnek lenni. En egy nemet kettannyelvube megyek, mivel No-ba szeretnek majd egyetemre jarni.

A Madachbol is be lehet kerulni az orvosira, ugyanis 11-diktol azt veszel f fakultacionak, amit akarsz. Ha felveszed a biologiat-kemiat/fizikat, es a mar elottem valaszolo altal emlitett 90-98%ot elered emelt erettsegin, bejuthatsz. Hozzateszem ket nyelv (sztem angol-nemet, de ha franciat vs olaszt v ami neked tetszik, azt tanulsz) kozepfoku ismerete szukseges (egyetem utan). Latint ne vegyel fel masodik nyelvnek, az egyetemen ugyis kell majd jarnod latinra, hidd el, jobban.jarsz egy masik nyelvvel.

Valaszd azt az iskolat, amelyik jobban tetszik. Udv.:14L

2013. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!