Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az gáz ha valaki...

Szerintetek az gáz ha valaki szakképzőbe megy tovább tanulni? :d

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Utána ugyanúgy mehetsz érettségizős osztályba, csak Te fordítva fogod csinálni: előbb szakmázol, utána érettségizel. Nem gáz. Valaki előbb érettségizik, aztán szakmázik. Kész.
2013. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már mért lenne az? Főleg mikor valaki tényleg szeretne is egy szakmát és nem csak bejár. Nagyon becsülendő. :)


Mi szeretnél lenni?

2013. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi probléma sőt, inkább már a szakképzett emberek kellenek a szakmunkások, sok diplomás van akik sajnos nem tudnak munkát találni, csak raktári munkát maximum minimálbérért. Több szakember kell, mert sok a hiány, rengeteg autószerelő hiány van manapság főleg az autó elektronikások, és nem árt ha vannak pékeke, asztalosok, lakatosok, meg erdei munkások. Ugyanúgy kellenek még az ápolók is. Én nem nézem le azt aki ennek tanul, kellenek az ilyenek is, és manapság egy szem érettségivel semmire sem megy az ember és szakma mellé mondjuk jó ha van azért.

Én amikor leérettségiztem nem egyetemre mentem hanem szakmunkás képzőbe. Sokkal jobban járok így mint hogy 4 évet szenvedjek a fősulin aztán ha lesz diplomám akkor találjak még valami munkát, így hogy szakmunkásként tanulok és gyakorlaton dolgozok így több esélyem van elhelyezkedni és már van is egy kilátásban, mert a gyakorlati munkahelyemnek van egy alvállalkozója ahová vizsga után mehetek is főállásba dolgozni, és ez egy baromi jó lehetőség nekem, oké hogy kevesebb pénzért de legalább lehet munkatapasztalatom és mégis dolgozhatnék valahol ameddig nem lesz más. Itt ezt kellene sokaknak felfognia hogy kerüljön be valahová főleg a pályakezdők akik otthon ülnek és csak olyan munkát akarnak ahol megfizetik őket és semmit nem kell csináljanak, csak azt nem értik meg hogy el is kell kezdeni valahol, utána már könnyebb lehet.

2013. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem csak diplomások nem találnak munkát, hanem a szakmunkások sem, mindenki csak szerencsével/protekcióval. Nem kell köpködni a diplomásokra se, nem mindenki akar pék meg kozmetikus lenni.
2013. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert te, utolsó, nem nézed le a péket, meg a kozmetikust..
2013. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak az baj,hogy én is gimnáziumba szeretnék menni csak hát...25 főt vesznek fel abba az osztályba és én az ideiglenes listán 71.lettem..szóval nem hiszem,hogy felvesznek. De tovább szerettem volna tanulni a képzőművészeti egyetemre :\\\:(
2013. márc. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!