Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE, SZTE, EKF és ME mennyi...

ELTE, SZTE, EKF és ME mennyi a kölünbség a tanulmányi követelményeiknek?

Figyelt kérdés

prog.info lenne a szak amire mennék

olyanokra vagyok kíváncsi pl:. melyik inkább a gyakorlat/info orientált, melyik az amelyik a matekra jobban helyezik hangsúlyt stb



2013. márc. 15. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát megfelelő választ csak olyan ember adhat, aki ugyanezt a szakot tanulta mindegyik említett egyetemen/fősulin. Általánosságban annyit, h a prog infó inkább elmélet-orientált szak, mérnökinfóra mondják, h gyakorlatiasabb. Én az ELTE-n tanulok, nálunk baromi sok matek van, programozás az első évben eléggé kevés van, második évben kezd csak beindulni, de akkor már tanulunk eléggé hasznos dolgokat. A követelmények eléggé kemények, pl. ha a 2. féléves programozás tárgyad év végi gyakorlati zh-ja nem sikerül, akkor is megbuktál, ha az összes többi jegyed 5. Az első éves diszkrét matekok rengeteg embert elkaszálnak, ha pedig az analízisből buksz, akkor az rögtön hozzáad +1 évet a tanulmányaidhoz, mivel keresztfélévben nincs.
2013. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az SZTE-n vagyok proginfón. Sokan mondják, hogy az ELTE-n jobban szívatnak matekból. Ez abból is látszik, amit az előző válaszoló írt. Nálunk az első féléves diszkrét matek egy vicc volt. Nem jártam előadásra, sőt pár gyakorlatot is kihagytam, de meglett az 5-ös a vizsgán kevés gyakorlással. A dimat2 egy picivel nehezebb, de még ez is könnyűnek mondható. A dimat3 az elég húzós állítólag (az már ugye 3. félév). Ezt ugye nem tudom, mert csak 2. félévben vagyok.

Progalap (1. félév) ott teljes mértékben C nyelv. Vizsga nem volt a legkönnyebb, de azért nem ér fel egy Számítógép architektúra vizsgával (nálunk azon kapálnak el sok embert, ennél az a para, hogy 2. félévre 2 tantárgy is ráépül).

Programozást nálunk eléggé nyomatják. A kalkulus (ELTE-n analízis) nem könnyű, de ha hétről hétre készülsz, akkor meg lehet csinálni a megajánlott jegyet is. De nem a legkönnyebb tantárgy, mert meg tudnak belőle szívatni.

2013. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Idén érettségizek de most nem jelentkeztem még. Ennek igazából több oka is van. Részben nem tudom, hogy hova menjek bár szegedre húz legjobban a szívem. Úgy vagyok vele, hogy jövő tanévben nyelvvizsga. /1 tuti de lehet sikerül 2 is/ Illetve a sulinkba lehet egy évet maradni gazd.info.-n.

Sajnos a a családi hátterem idén nem a legjobb így nem hagyhatom itt a családot egy ideig aztán hátha lesz egy kis előnyöm a többiekkel szemben úgy vagyok. Márcsak olyan térren, hogy nem teljesen 0-ról kezdem az egészet ott. Illetve egyetem mellett a nyelvvizsga nehéz lenne szerintem.


Őszíntén szólva az ok, hogy tanulni kell folyamatosan és minden 'simán' megy, mert láttom napmint nap tesómékat is, hogy mennyit tanulnak. /ők nem ezen a szakon vannak/


Szegeden Te albérletben vagy kollégiumban laksz? A kollégiumok mennyire vannak rendben? Ha eszembe jut valami írok még ha nem probléma.

2013. márc. 18. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Én EKF-es lennénk, nálunk azért gyakorlatiasabb az oktatás inkább, mint elméleti, a tanárok jók, a matek szar. Nem mondom, hogy könnyű elvégezni, de azt se, hogy nehéz. Ha tanulsz, gyakorolsz, akkor nincs gond.
2014. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!