Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kamaszok! Nálatok is ilyen a...

Kamaszok! Nálatok is ilyen a tesióra? Ez normális? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

A tesitanárom szerintem nincs teljesen észnél. Szerintem kifejezetten balesetveszélyesek az órái.


Eleve nem melegítünk be rendesen. Aktív sportoló ismerőseim szerint előbb lazítani-nyújtani kell az izmokat, utána lehet nagyobb távot futni. Mi futással kezdünk, és. gyakran utána sem melegítünk be. Újabban kitalálta, hogy mi a 14 éves hozzá nem értő fejünkkel majd önállóan bemelegítünk.


A legtöbb gyakorlatban ugyanazt a teljesítményt. várja el a 155 centis duci lánytól, mint a 190 centis élsportoló atléta fiútól. Egyáltalán nincs tekintettel a "problémás", pl. asztmás, szemüveges, alacsony, vagy túlsúlyos diákokra, tőlük is mindent ugyanúgy vár el.


Az orvosi és egyéb felmentéseket nehezen, vagy egyáltalán nem fogadja el. Tavaly több szülő és az ofő hosszas győzködésére hajlandó volt elhinni, hogy a 13-14 éves lányok valóban menstruálnak, és. nem lógnak, így az évi 3 felmentést felemelte a lányoknál havi egyre. Nekem nagyon erős, (5,00;5,5) szemüveg van, és emiatt részleges szemészeti felmentésem. Ez vonatkozik azokra, amik nagyon megerőltetőek (nehéz súlyok emelése, minden ahol a súlyomat kell megtartani, mint a kézen és fejenállás, medicinlabda dobás ) illetve azokra, amit a szemüveg miatt nem tudok megcsinálni. Ez utóbbiba. tartozik pl. a Flop -technika. Ez abból áll, hogy úgy ugrunk magasat, hogy a léc felett háttal, ívhelyzetben ugrunk át, majd hátrabukfenccel tompítunk. Ezt érthető módon nehéz szemüveget csinálni, nélküle viszont nem tudok futni. Mégis több órán tett rá megjegyzést, hogy csak lustaságból nem csinálom, és sokáig erőltetett, hogy meg kell csinálnom.


Sokszor kell olyat csinálni , ami nyilvánvalóan veszélyes. Például egy lány, aki addig fal mellett gyakorolta a kézenállást, osztályozáskor meghúzta a nyakát, mert mem csinálhatta falnál.


szerintetek lehet/érdemes ezzel kapcsolatban tenni valamit? Van esetleg akinek hasonló tapasztalatai vannak?



2013. márc. 16. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nincs teljesen igazad! Attól,hogy valaki menstruál attól még lehet tesizni,mert régen sem kivételeztek azokkal akiknek éppen megvolt és mégsem lett semmi bajuk. A másik nekem mind a két gyermekem szemüveges mégsem kérem a tanárt,hogy mentse fel őket.Ha a felmentéseket tesiből mindenre lehetne kérni, akkor senki sem tornázna. Valamilyen szinten igaza van a tesitanárnak.
2013. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet,hogy nem ő a legjobb tesitanár de egy kis mozgásba nem fogtok belehalni!
2013. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első: a menzeszt lehet hogy tényleg túllihegjük, bár sokan vagyunk ilyenkor akik nem akarnak pl. fejenállni, de a szemüvegem több mint 5 (!) dioptriás, ilyenkor a szemészeti mondja hogy bizonyos gyakorlatokat TILOS csinálnom. A felmentés részleges,No tehát a dolgok kb. 80%-át. csinálom.

2.: egy kis mozgásba nem halunk bele, de mondjuk ha a fent említett lány rosszul esik, akkor ő a nyaktörésbe igen. És. nem ő az első, aki a nyakára esik. Velem is megtörtént, mikor 2 hónap kartörés miatti felmentés után leosztályozta rögtön a fejenállást...

2013. márc. 16. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Tesizni akkor is kell ha teszik ha nem. A tesitanárt meg nem fogják a ti kedvetekért kirúgni, tehát nincs mit tenni.
2013. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
40%
Nálunk nem ilyen a tesitanár. Soha nem is volt ilyen. Én az előző hozzászólóktól eltérően nem helyeslem azt, ahogy ez a tanár viselkedik, aszerint, ahogy leírtad. Igaz, ebbe az is közrejátszhat, hogy én is 15 vagyok, de nem mindig az idősebbeknek van igaza. Hiszen nem ők vannak ott, és csinálják azt, amit ti. Kérdezzetek meg több embert is erről, aki ért hozzá, vagy ha az egész osztálynak ez a véleménye, akkor beszéljetek az igazgatónővel vagy hasonló. Én ebben az esetben ezt tenném. De ha mégsem, a felmentésedet akkor sem tagadhatja meg a tanár. Ha esetleg nem fogadja el, akkor sem kell azokat a gyakorlatokat csinálnod, hiszen papírod van róla. nem tudom ezzel mennyit segítettem..:)
2013. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nálunk a tesitanár mindenkit a saját képességének megfelelően osztályoz. És tényleg, nála jobb tesitanárral nem találkoztam. Az igazgatóval kéne beszélned. :)
2014. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi jövöre fogunk szívni , ebben az évben irtózat rendes volt a tesi tanárunk , de ő nem tud minket válalni. Szóval valószínű lesz egy bunkó...
2018. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm menstru de hú szerencse nekünk nincs ikyen tanárunk

Sajnis jövőhéten elmegy és nemtudjuk kifog minket tovább tanítanj,sokak szerint az igazgató vagy lehet az 1,2,-ban tanított ingrid néni

Jujj!

17/L

2019. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!