Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi előkészítő osztály (5...

Nyelvi előkészítő osztály (5 éves) vagy általános stb. tantervű (4 éves) gimis osztályba menjek?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, miért? Érvek, ellenérvek?

2013. márc. 18. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Általános.

Szerintem felesleges egy évvel tovább maradni. Anélkül is meglehet tanulni egy nyelvet jól.


A mi osztályunkban például mindenkinek van legalább két nyelvvizsgája, sokaknak felsőfokú is.

(12.-esek vagyunk, sima gimis osztályban)

2013. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem, csak jövőre fogsz felvételizni, különben elkéstél a kérdéssel.

Én egyébként nyelvi előkészítőbe jártam: nagy hülyeség volt, oltári nagy értelmetlenség. Heti 18 angolom volt az első évben, ezek alapján azt gondolná az ember, hogy perfekt tudok, na de nagyon nem, meg sem merek szólalni. Ugyanis nálunk nem szedték szét a csoportot teljesen kezdőkre és haladókra. A haladóknak alkalmazkodniuk kellett a lusta egyedekhez, akik tulajdonképpen nem is akarták tanulni a nyelvet, nagyjából mind ki is buktak, de legalább mi sem tudtunk fejlődni. Egy gimiben talán komolyabban is veszik a nyelvet, de ha tényleg meg akarod tanulni, legyen magántanárod is. Szóval menj 4 osztályosba, ha nem akarod úgy érezni, hogy kidobtál egy évet.

2013. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. márc. 18. 18:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem késtem el a döntéssel. Több szakot megjelöltem, és még holnap lehet választani. :)

Tanácstalan vagyok, francia vagy olasz? én az előbbi felé hajlok :))

2013. márc. 18. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:
A franciát több helyen beszélik, én szeretem is, azt választanám.
2013. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is rendes tantervűbe mennék
2013. márc. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Francia nyelvi előkészítőbe mentem és nem bántam meg. Heti 18 francia óránk van, nagy léptekkel haladunk az anyaggal előre. Már tudok beszélgetni francia anyanyelvűekkel és hosszabb fogalmazást is sikerül hibátlanul megírnom.

Azoknak ajánlom, akiknek van nyelvi érzékük és nem lusták készülni. Megéri :)

2014. ápr. 23. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!