Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a budapesti...

Mit gondoltok a budapesti Madách Imre Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Érdekel minden amit tudok róla!

Köszönöm! : D



2013. márc. 22. 18:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*tudtok,bocsi! : )
2013. márc. 22. 18:23
 2/11 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A lányom ott kilencedikes, a tesómé tizedikes. Mindketten az ötéves angol előkészítős osztályba járnak.

Nagyon szeretik, jókedvűen mennek a suliba és jönnek onnan haza.

Jófejek a tanárok, kellően intelligensek az oda járó gyerekek. Rengeteg programjuk van tanításon kívül is, ahol a srácok részvétele 80 % fölött van.


Az benne a jó, hogy a jó hangulat miatt észre sem veszik, hogy mennyit tanulnak.


Remélem, segítettem.

2013. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én az kezdő angol nyelvibe fogok menni.Már nagyon várom! : )
2013. márc. 24. 16:11
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem oda jár egy barátom, nagyon szereti jó a hangulat... Azt mondta,hogy csomó órája elmarad de azèrt kell tanulnia. Ès a 0. Èves osztály után már folyèkonyan beszel franciául.
2013. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ó,értem : )

1.válaszolónak:kb.mikor van a gólyatábor és milyenek ezek a gólyás dolgok?

2013. márc. 24. 16:37
 6/11 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A gólyatábor - legalábbis tavaly - augusztus közepén volt.

Ne ijedj meg! Semmi szivatás, semmi megalázó dolog - azt a suli sem engedné meg. Helyette rengeteg játék, hogy a leendő osztálytársak + az osztályfőnök megismerjék egymást.

Kirándulások, éneklések, gólyatánc megtanulása - na ez utóbbiból lesz eleged a végére :-)

Mindez természetesen jó hangulatban.


Lesz gólyafogadó is, talán májusban, a suliban. Mindenképpen vegyél részt rajta, az is nagyon jó volt.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2013. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hú,köszönöm a választ,ez jó hír!

Hány órájuk van egy héten a gyerekeknek?A sportkörök milyenek?Sok órájuk elmarad (mert ezt hallottam) ?

És,eza Madách-nap milyen? : )

2013. márc. 25. 18:26
 8/11 A kérdező kommentje:
*ez a
2013. márc. 25. 18:27
 9/11 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Éppen hétfőn voltam Szülői választmányi ülésen, úgyhogy aránylag pontos választ adhatok a kérdésedre (most változtatták meg éppen az óratervet).


Szóval: a kezdő nyelvi előkészítős évfolyamnak - ha jól emlékszem - hetente 30 órája lesz (most 35 van sporttal együtt), aminek nagyrésze idegen nyelv - 11 vagy 12 óra, plusz matek, számítástechnika, magyar. Földrajz, kémia állítólag csak a második évtől lesz (mostaniaknak van), fizika tizediktől, biosz tizenegyediktől.

Második idegen nyelv 4 óra/hét.


Madách-nap: ez az egyik a sok rendezvény közül. Mivel mindegyik jó hangulatú, emlékezetes dolog, nem nagyon tudok külön mondani róla dolgokat. Persze sok rendezvény esetén tudnod kell, hogy tanítás utáni, de a részvétel nem kötelező, egyszerűen mindenki ott van, mert élvezik :-)


Nem tudom, kitől hallottál sok óra elmaradásról, de a lányoméknak ebben a tanévben két tanaruk volt beteg nagyjából 1-1 hétig, de akkor is meg próbálták oldani a szakszerű helyettesítést, tehát nem maradtak el az anyaggal. Na jó, ma reggel az egyik tanár nem ért be nulladik órára a hó miatt :-)


Ismételten mondom, írj, ha valami kérdésed még lenne!

2013. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 klopusz ***** válasza:
100%

Hú, bocs, lemaradt valami, amire rákérdeztél:


sportkör - na, ebből van választék rendesen. Kosárlabda, tánc, foci meg ilyesmi. Ha igazolt sportoló vagy, nem kell részt venned rajtuk.

Decemberben például teljesen megszokott volt, hogy elment az egész banda az Aréna Plázába korizni.

2013. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!