Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy általános iskolai tanár...

Egy általános iskolai tanár megteheti azt, hogy pénteki napon - óra alatt történő használat miatt - elveszi egy tanuló mobiltelefonját és azt csak a következő héten adja vissza a szülőknek?

Figyelt kérdés

Ez szerintem eleve sérti a tulajdonjogot, de még nagyobb probléma, hogy hétvégén szükség lehet a mobiltelefonra, a gyerek bajba kerülhet, nem tud hívni senkit.


Van erre valami szabályozás?



2013. márc. 23. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg órán is azért telefonoztál, mert bajban voltál. Hát persze.
2013. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem a fiamról. Abban teljesen igaza van a tanárnak, hogy ne használja órán az egyébként nem kis összeget érő okostelefont, ezért meg is kapta itthon a fiam a magáét. Az is rendben van, hogy elveszi órán, adjon szaktanári figyelmezetetőt, de óra végén miért nem adja vissza? Nem vagyok nyugodt, ha a gyereknél nincs telefon és úgy jön haza a suliból. Ezért szerintem simán feljelenthetném a tanárt tulajdonhoz fűződő jog megsértéséért.
2013. márc. 23. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk volt olyan tanár aki a kb fél év múlva tartandó szülõin adta vissza csak a telefont.
2013. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A fiad meg a házirendet sértette meg és szerinted erre az lenne a jó büntetés, hogy csak arra az órára vennék el tőle a telefont, hogy ne tudja megsérteni még egyszer a házirendet, ami egy alap dolog lenne. Logikus, igaz?
2013. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Konkrétan amit a tanár megtehet, hogy elveszi, és csak a szülőnek adja vissza, ha bemegy érte. Ha nem mentél be érte pénteken, így jártál, senkit nem érdekel az se, ha nem értél rá, a tanárnak van igaza. Ha meg bementél érte, de nem adta oda, akkor viszont valóban sértette a jogaitokat.
2013. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Életszerűtlennek tűnik nekem, hogy az este ötkor munkából hazakerülő szülő pénteken időben eljusson az iskolába, főleg, ha csak hazaérve szerez tudomást a dologról.


Tanárként engem idegesítene, ha nálam lenne egy felnőtt ember mobiltelefonja úgy, hogy még csak nem is tud róla, vagy ha már tud is, nem tud már érte jönni.


Nem tudom, van-e konkrét szabályozás rá, szerintem igen, de gondolom ahogy írtad is, az általános szabályokból is levezethető valami + Kártérítésre vonatkozó általános szabályok, polgári perelhetőség, ha tényleg valami kár keletkezik.


Remélem, jó esetben a tanár csak megfeledkezett a dologról, és nem azért csinálta, mintha azt hinné, hogy joga lenne hozzá.

2013. márc. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elistvan ***** válasza:
92%
Általános iskolában dolgozok, nálunk ha egy gyerek használja, elvesszük és csak a szülőnek adjuk oda. Addig a nevével osztályával ellátott borítékban megy be a páncélba. Ez így helyes.
2013. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 weca válasza:
28%
ÉN még azt is agájosnak Tartom hogy elveszi.NEm ez a mádja a Tisztelet kikényszeritésére .olyan órákat kell tartani hogy a gyerek figyelmét leköse de ha unalmas olyan mikor a macska szabadságon van a kutyát meg nem érdekli.EZ a tanárt minősiti .Természetesen Vannak csodákra Képes tancsik a sok hülye gyerek száj tátja figyel ez egy hivatás és nem munka sajnos vannak egy jó páran akik nem értik
2013. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!