Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Itthon egyetemeken mennyire...

Itthon egyetemeken mennyire használnak a diákok notebookot?

Figyelt kérdés
Azok vannak többségben akik órára gépet visznek vagy azok akik nem? Elsősorban PPKE érdekel, illetbe ELTE (BTK)

2013. márc. 26. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég sok embernél van, de azért azok vannak többségben, akik nem hordanak notebookot.
2013. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk 200-ból egyetlen egy ember sem jár notebookkal órára.

Szerintem kifejezetten zavaró. Egyrészt a tanárnak azért, mert nem látja, hogy épp mit csinálsz. Másrészt mindenki másnak, mert a gépelésnek hangja van, és az egy előadáson annyira nem jó.

De nem is értem hogy lehet rajta jegyzetelni, hiszen ha vmit rajzolni kell, kézzel sokkal egyszerűbb.

2013. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát gondolom bölcsészkaron nem sokat kell rajzolgatni. Inkább műszakin meg orvosin, nem? Te hova jársz? :)
2013. márc. 26. 23:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Orvosira. De tesóm spec. informatikusnak tanult, és ő sem járt notebookkal. Sőt, jogásznak és közgazdásznak tanuló bnőim is vannak, ők sem.

Sőt, BTK-s ismerőseim sem.

Tartom magam ahhoz, hogy zavaró.

2013. márc. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. Köszi a választ! :)
2013. márc. 27. 00:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Én egy előadáson a résztvevők 15-20%-ánál látok laptopot.

Szerintem teljesen jó, ha azt használja az ember. Digitális formátumé a jövő. Sokkal olvashatóbb, átláthatóbb és gyorsabb rajta jegyzetelni, ráadásul a megosztás is sokkal hatékonyabb és jobb, ha digitális formában van meg a jegyzet.

Nem értem, hogy mást ez miért zavarja, ennyi erővel a lapozásnak és a toll kapcsolgatás is lehet zavaró.


Engem hidegen hagy, mindenki azon jegyzetel, amin akar, az ő dolga, zavarni nem zavar, mert az előadóra figyelek és nem másra. Az sem zavar, ha előttem pasziánszozik, tegye, az ő dolga.


Én nem használok laptopot az órákon, mert lusta vagyok elvinni, meg féltem is azért, hogy útközbe kikapják a kezemből.

2013. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Persze, abban igazad van, hogy könnyebb a megosztás, meg átláthatóbb stb.

De nekünk alapból mindent odaadnak pdf-ben vagy ppt-ben. Egy tanár se tart már órát projektor nélkül...

Szóval igazából a jegyzetelés is totál felesleges.

2013. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam hordani, mivel közgázon tanulok, elég sok az ábra nem csak a szakmai tárgyaknál. Nálunk vannak olyan tanárok, akik direkt nem adják oda elektronikus formában az anyagot, mivel azt akarják, hogy minél többen bejárjanak az órákra.

Általában gyorsabban jegyzetelek egy füzetbe és ha van időm, akkor begépelem Word-be, majd kinyomtatom.

2013. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ismerősöm netbookot használ, pszichológia szakon tanul. Mivel kisebb egy rendes notebooknál, kevésbé körülményes használnia.
2013. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
orvosin ku'rvára nem kell rajzolgatni..
2013. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!