Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hol kéne tovább...

Szerintetek hol kéne tovább tanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy itt állok nem soká az érettségi előtt és nem tudom hogy hova kéne mennem tovább tanulni, vagy egyáltalán tovább kéne menni ?!

Szakmám lesz az informatika érettségi után, de az nem érdekel, na jó taláni kicsit, de nem szeretnék egy számtek boltban dolgozni vagy hasonló.

Fotógráfiával szeretnék foglalkozni, nagyon szeretem, tanfolyamokra is jártam.

Ami még érdekel és gondolkoztam rajta, hogy tovább mennék a BGF-re vagy más egyetemre/fősulira ahol lehet mendezsment, vagy valami pénzügyi szakirányba menni, de ugye hátrány az infós végzettségem mert kötelező felvételi tantárgy a közgé. Szerintetek mi legyen ? Esetleg érettségi után menjek külföldre ? Még ez is egy lehetőség ami szóba jöhet.

Köszönöm a válaszokat! :)



2013. ápr. 1. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért az informatikus pályát kicsit értelmezd újra. Az informatikus nem számtech boltban dolgozik. Az informatikus programoz, fejleszt, kutat, csomó érdekes dolgot csinál.


Egy informatikus

2013. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"de nem szeretnék egy számtek boltban dolgozni vagy hasonló."


Szerintem nem nagyon vagy vele tisztába, hogy mit csinál egy diplomás informatikus.

2013. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy engem cseppet sem érdekel az informatika onnastól hogy ECDL vizsga meg van, az után már nem érdekelt.
2013. ápr. 1. 19:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont amúgy az ECDL vizsga az, aminek köze sincs a szakmához.

De nem erőszak a disznótor. ;)

2013. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pedig az első 2 évben az ECDL van, 3-4ben meg a programozás, de nagyon utálom, szóval én ezzel nem szeretnék tovább menni.
2013. ápr. 1. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezzel nem az ECDL vizsgádat akartam megcáfolni. Inkább a mostani oktatási rendszert.

Informatika szakra jártam középiskolában, jelenleg programtervező informatikát tanulok az egyetemen. De eleve az ECDL-nek, meg az informatika érettséginek köze sincs az egyetemi informatikához. Az informatika emeltnél is csak a programozás, ami úgy odavág, de tőlünk senki se kérdezi meg, hogy tudod, hogy kell használni az excelt?

Szóval a középiskolás informatika egy az egyben felesleges. Sokkal jobban meg lehetne alapozni az egyetemi szintű informatikát (több számítógép architektúrát tanítani stb..).


Na mindegy, egy kicsit eltértem a tárgytól. A lényeg, hogy amit középiskolába tanítanak informatika órán lényegében nem is tükrözi egyáltalán, hogy mit csinál egy diplomás informatikus.

2013. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát az oktatási rendszerhez nekem is lenne egy két szavam :D

Na mindegy, a lényeg hogy elhiszem én amit mondasz, de nem szeretnék ezzel tovább menni :)

2013. ápr. 2. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Az oktatási rendszerrel sztem is komoly gondok vannak, ezzel pedig semmiképp sem értek egyet: "Szóval a középiskolás informatika egy az egyben felesleges."


Azért szövegszerkesztés és táblázatkezelés ismerete nélkül megnézheted magad a munkaerő-piacon... Azt esetleg el tudom fogadni, hogy téged nem készítettek fel kellő mértékben az egyetemre, és több programozási ismeretre lett volna szükséged, de azért nehogy azt mondd már, hogy az Excel-tanulás nem jó semmire.

2013. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, "kissé" eltértem a tárgytól :)


Na, szóval: ha nagyon érdekel a gazdasági pálya, akkor utólag is tudsz érettségit tenni közgázból, ennek a mikéntjéről azonban már ne engem kérdezz. A külföldre utazást gondold meg. Van megfelelő tudásod, ami külföldön is versenyképes? Van egy bizonyos szintű stabil nyelvtudásod? (Hallottam már olyat, hogy valaki nyelvtudás nélkül futott be nagy karriert külföldön, de ez a vak tyúk is talál szemet esete...) Én a továbbtanulást javaslom akár az informatikai, akár a gazdasági irányba.

2013. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!