Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában tanulják a...

Középiskolában tanulják a sorfejtést? És a harmadfokú egyenlet megoldóképletét?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
én egyiket sem tanultam,most vagyok végzős :)
2013. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem tartoznak az alap tantervekbe, de olyan iskolákban, ahol a matekon van a hangsúly, fakultációkon lehetséges, hogy mutatnak komolyabb dolgokat.
2013. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, talán fakton szóba kerül, de pl. sorfejtéshez előbb (integrálni és) deriválni kell tudni, azzal meg valszeg el is megy az idő. A megoldóképlethez meg a komplex számok ismerete szükséges, az sem középiskolai tananyag.
2013. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi tanultuk. És KöMaL-ban szokott ilyen feladat lenni, amihez kellhet?
2013. ápr. 2. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Az A pontversenyben kb. bármi lehet. A B-ben nekem sorfejtős nem rémlik, de komplexek, vagy deriválás-integrálás a nehezebbekhez kellhetnek. Harmad- vagy magasabbfokú egyenletek is elég gyakoriak, de ott nem az szokott a megoldás lényege lenni, hogy tudod-e a megoldóképletet.
2013. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a Kömalban bármi lehet, ott a nehezebb feladatoknál nem szempont, hogy benne van-e a tantervben, specmaton tanulják, többiek meg nézzenek utána.
2013. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerintem a nehéz feladatok a KömaL-ban inkább logikájukban vagy számításban nehezek, de nem kéne hozzá felsőbb matematika elvileg, nem?
2013. ápr. 3. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Is-is. B és A kategóriákban elmélet is kell.
2013. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
MI AZ A KÖMAL????
2013. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Spec Mat osztályban egyszerűbb, klasszikus sorfejtéseket tanítanak. (exp. fgv. sin, cos , négyzetgyök stb...)


Harmadfokú egyenlet képlete is előfordul néha, de inkább demonstrációs céllal, nem igazán az alkalmazás végett.

Persze a komplex számok kellenek ehhez, amit azért nem cak spec matekon tanítanak, jobb tagozaton is szánnak rá pár órát.

2013. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!