Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni gépészmérnök...

A debreceni gépészmérnök képzés milyen színvonalú? Általában az a vélekedés, hogy a rangsorban hátul kullog, a pneumobil, elektromobil versenyeken mégis rendre jól szerepelnek, sokszor a nagy múltú iskolák előtt. Ez nem ellentmondás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 17:30
 1/2 anonim válasza:
Nézd, a gépészmérnök egész Európában hiányszakma, munkalehetőség szempontjából mindegy, hol végzed. Ha pedig azért kérdezed, mert te személy szerint minél jobb mérnök akarsz lenni- nos, ez elsősorban rajtad múlik, nem azon, hogy a DE-n végzel vagy a BME-n... Szorgalmasnak lenni mindkét helyen lehet.
2013. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 wolfud válasza:

Azért van ez, mert mindenkit felvesznek, szinte, (erre az egyetemre évi több mint 17ezer embert ez az országba a legtöbb). És én a Debrecenire járok, de az előttem lévővel nem teljesen értek egyet, én mondjuk a TTK-ról tudok mert oda járok, de akik átmennek a BME-re azok általában vért pisilnek az ottani szinten.

Viszont a Debrecenin több lehetőség van, nagyobb ösztöndíjak, jobb kollégiumok, több kutató csoport lehetőség nagyobb az esély hogy másik volt Debrecenivel találkozol stb. Szóval, ha nem vagy lusta, és hajlandó vagy magadtól keményen dolgozni, és tanulni, nem csak nyomás hatására, akkor végeredményben a végén jobban jársz, mert ott nagyobb az esély hogy publikálsz, vagy kutató munkán, netán versenyen veszel részt, mert a BMN viszont ezek száma kevesebb és kevesebb embernek adnak lehetőséget arra is hogy az egyetemen már kutatómunkát végezzen.

Viszont ha nem érdekel, csak egy diplomát akarsz, akkor is könnyebb a Debreceni.

2013. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!