Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnöki Kar?

Villamosmérnöki Kar?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy még csak 16 vagyok, de mint a legtöbben én is gondoltam már a pályaválasztásra és hát mindenképpen vmilyen mérnökszakra szeretnék menni. Gondolkodom a villamosmérnöki/gépészmérnöki karokon. Van ezekről tapasztalatotok? Matekból 5ös vagyok fizikából szintén (nem tagozaton, de az ország 5. legjobb gimijében). Eléggé reálos vagyok, infó oktv-n értem el országos helyezést=>programozás, + hobbiból kisebb elektromos dolgokat építek itthon. Kérdésem még,hogy pl. a BME villanykaron télleg matekzseninek kell lenni a túléléshez?

2013. márc. 27. 22:47
 1/6 anonim válasza:
matek elég halálos minden ilyen szakon, de nem elsősorban a gyakorlat miatt, hanem a sok hülye magolós elmélet miatt
2013. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem kell matekzseninek lenni a túléléshez, viszont a ketteshez is minimum 4-esre kell tudni az anyagot. Ha programozni szeretsz, akkor a BME VIK-et ajánlom, mondjuk a gépészeknél kicsit könnyebb a matek.
2013. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az neked való

(Vagy a progmat szak)

2013. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na végre egy nem karrierista gimis, aki a pénzért menne villamos embernek, miket szoktál építeni, érdekelne a nehézségi szintje. Egyébként javaslom, hogy menj első körbe technikumba, írj rám privátban és segítek, müszaki érzéked is van hozzá akkor inkább technikus legyél elősször mint mérnök. Utánna ugyanúgy mehetsz mérnöknek is, sőt, lessz is alapod hozzá. Egyébként bevallom, mint elektronikus, informatikát, gépészetet nem szeretem.
2013. jún. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elektronikán gépész és informatikai tárgyak is vannnak...
2013. jún. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Matekzseninek nem, négyes voltam fakton, egy átlag kisvárosi gimiben, első félévben megajánlott hármast kaptam, most szóbeliznem kellett, azt mondta vizsgáztató "Maga hármasról indult, az első kérdések alapján, de a tétele miatt csak kettest tudok adni".

Kihúztam azt az egyet, amit nem szerettem :-/


Első félévben buktam tárgyakat (kettőt), de most összeszedtem magam, tanultam rendesen és minden vizsgám elsőre meglett.


Szakközepesek+nagyszájú erős gimiből érkezők csúszkáltak össsze vissza, azért mert elbízták magukat az elején, több ilyet láttam, szerintem ez a veszély az egyetlen, ami reálisan fenyeget(het) téged.


Ha bármi kérdésed van írj!


BME-VIK villanyról voltam.

2013. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!