Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ring szakképző iskola alkalmaz...

Ring szakképző iskola alkalmazott grafikus szak. Vélemények?

Figyelt kérdés
Helló! Jövőre felvételiznék oda, mivel Pest környékén én nem láttam más olyan iskolát, ahol létezne OKJ-s alkalmazott grafikus szak. Esetleg valaki, aki oda jár, vagy tud valamilyen pozitív, negatív infó-t, hogy megéri-e elmenni oda, csakis az alkalmazott grafika szempontjából?

2013. ápr. 3. 20:37
 1/9 anonim válasza:

Felejtsd el a sulit! Csak a diákokat gyűjtik a pénzre mennek, de az épület koszos (egy csótány 4 hónapja fekszik az egyik WC-ben), a tanárok zöme nem ért ahhoz, amit tanít, a suli csak addig kedves veled, amíg be nem fizeted a tandíjat, utána senkit sem tudsz elérni, senki nem válaszol semmire.

A mi csoportunkat épp nincs kedvük levizsgáztatni, ennyit az OKJ-s képzéseikről! :(

2013. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Sajnos a legtöbb szakképző ilyen. Mindegyikről csak negatívumot lehet olvasni. Van egy pár amelyik nem húzza le a gatyádat, de azokban is kritikán aluli az oktatás. Csak azok a képzések a jók amiket erre szakosodott szakközépiskolák indítanak, ill. azok amelyeket egyetemek/főiskolák működtetnek (felsőfokú szakképzések, de ezek meg csak akkor jók, ha tovább mész felsőoktatásba magába nem sokat).


Tehát a külön szakképző intézmények ahol csak OKJ szakmát lehet szerezni nem érnek sokat, ahogy írtam a legtöbb lehúzós és az oktatás kritikán aluli. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb szakma nem ér semmit, egyszerű töltelék szakmák amivel kitörülheted a segged.

Alkalmazott grafikus képzés amúgy több ilyen intézményben is van (vagyis amikor régebben keresgéltem akkor úton útszélen belebotlottam).


u.i:Amúgy az alkalmazott grafikus képzések nem érnek sokat és elhelyezkedni sem lehet vele.

2013. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Rögtön az első ilyen intézményben találtam grafikus képzést:


[link]

2013. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A RING-be ne menj, én angolt tanítottam ott egy rövid ideig, de a tanárokat nem fizetik ki (vagy csak hónapos késésekkel), a diákok pénzét is lenyúlják, mert sokszor elmaradt a tanfolyam...

A hely koszos, nyáron tök meleg, télen tök hideg stb...


Ha utánanézel a neten, a tékozló homár blog is tele van ezzel a sulival, meg itt a gyakorikérdések-en is sok ilyen történet kering...

2013. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a Jaschik Álmos Művszeti szki-t! OKj-s részét nagyon ajánlom!
2014. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Anita_05 válasza:

Semmilyen szempontból nem jó választás.

Személyes tapasztalat:

-beiratkozásnál félreinformáltak, azt mondták, hogy 30.000 Ft egy évre, félévkor közölték, hogy azért nem jött meg a diákom, mert nem fizettem be tanévet, ekkor derült ki, hogy az állított összeg kétszerese

-tavalyi tanév szeptemberében, elintéztem a diákigazolvánnyal kapcsolatos iratokat, most januárban érkezett meg

-folyamatos rohangálás volt, az ideiglenesek miatt, sokszor én voltam ostobának beállítva

-az első éves bizonyítvány miatt kétszer mentem be a legmelegebb nyári napokon, és nem voltak hajlandóak először még visszaköszönni sem, csak közölték, hogy várjak, egy-másfél órával később egy szaktársammal sikerült közölniük, hogy még nincs meg, mennyünk vissza máskor, visszamentem és nem kaptam meg, hasonló körülmények voltak második alkalommal is

-első félévben nem volt számítógépes óránk, hivatalosan volt, gyakorlatilag végig a terem előtt ültünk (3 órát)

-a másik tanár, aki az elméleti részt oktatta ELVILEG, nem adott tájékoztatást a feladatokkal kapcsolatban, folyamatosan mi voltunk a buták és az abnormálisak, hogy ezt az egyszerű dolgot nem bírjuk felfogni, hogyan kell használni a programokat

-"aki akarja, úgyis megtanulja"

-másfél év elteltével elírták a tagozatomat, és közölték, hogy nincs befizetve az éves tandíj, holott be van

-nem is folytatnám, bár még volna mit írnom például a hiányos eszközcsomaggal kapcsolatban.

2014. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

mármint ide?

[link]

2014. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

SOHA!!



Már a sajtó is azzal van tele, hogy mindenkit átvernek!!! Keressetek csak rá hogy "ring nyelviskola". Olvassatok utána a HVG-ben, a Tékozló Homárban, itt a gyk-n, a FB-on, mindenhol.

De a legújabb fedőnevükön "Szinapszis Szakképző Iskola" újabb áldozatokat gyűjtenek!!! VIGYÁZZATOK!!!

Azt az iskolát messzire elkerülni!!!

2014. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ring Szakképző (újabban Szinapszis Szakképző Iskola) =

Igazi hulladék!

Ha kedves a pénzed, a szabadidőd, ha ténylegesen szaktudást szeretnél szerezni messze kerüld el őket!!! Nem viccelek. Hallgatójuk voltam... életem tévedése volt, hál istennek nem múlt rajta a megélhetésem, csak a végtelen bosszúság, amivel másfél évig mérgezték az életemet.


Az iskola midenféle tanfolyamot meghirdet, sztem nagyjától annyit, ami az OKJ-s képzési jegyzékben szerepel... Amire összejön 10 fő, arra gyorsan kerítenek valami oktatónak látszó teremtményt, aki bemegy az órára, sz...á égeti magát mert sok esetben azt sem tudja, mit kellene oktatnia, sőt volt, hogy mi mutattuk az állítólagos tanárnak, mit kellene csinálni.

Pl. saját irodai alkalmazottaikat küldik be gazdasági ismereteket tanítani... Nonszensz!!! Tanári végzettség, gyakorlat zéró!!!


Beíratkozáskor azonnal megígérik, persze, a tanfolyam beindul, csak gyere be gyorsan, írd alá a szerződést. Onnantól szedik a részleteket, míg a tanfolyami kezdés akár hónapokat késik... mert persze valójában valszeg te voltál az első jelentkező... Ám a szerződés jóhiszemű aláírását követően gyakorlatilag semmilyen kifogással nem élhetsz, aláíratják veled, hogy FIZETNED KELL, bármit is csinálnak, max. panaszlevelet írhatsz... (amire legtöbbszöer nem is reagálnak)


Sorozatos óraelmaradások, amikről persze semmilyen értesítést nem küldenek. Potyára jönnek fel a hallgatók vidékről, stb. és állnak tanácstalanul az iskola zárt ajtajai előtt hétvégén, nyáron... Ha van tanítás nincs tanár, ha van tanítás és van tanár nincs terem (v. teremkulcs), ha minden van a fentiek közül, nincs számítógép v. kivetítő...


Össze-vissza hazudoztak az OKJ-s vizsgákról, a vizsgadíjat egy évvel előre elkérték, amit persze végül NEM SZERVEZTEK MEG, mint ahogyan abban sem segítettek, hogy ha már ők nem szerveztek, más intézménybe elmehessünk vizsgázni. Az, hogy papírt szereztünk, csak annak köszönhető, hogy időt és pénzt nem kímélve utána mentünk a témának és találtunk másik iskolát, ahol fogadtak minket. Mindezek után egy hónapot vártunk, amíg vissza tudták adni a vizsgára befizetett pénzünket. (éreztem némi likviditási anomáliát náluk...)


A "késdobáló hangulat" mindennapos, nem egy alkalommal találkoztam kétségbeesett szülőkkel az intézményben, akik reklamálni próbáltak amiért gyermekeik az iskola késedelme miatt nem szerezték meg időben a szakmai vizsgájukat...


A mi tanfolyamunk 10 hónap helyett 1,5 évig húzódott.

Az iskola koszos, büdös, a termek hányadékok.


AZ AZ INTÉZMÉNY KÉSZ KATASZTRÓFA!!!

Ha jót akarsz magadnak, tényleg messze elkerülöd őket, ahogy a korábbi hozzászólók is jelezték!


További pikáns topicok, mert hát nem csak a szakmai tanfolyamaik "büdösek":


[link]


[link]

2015. febr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!