Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemrég Pestről elköltöztünk...

Nemrég Pestről elköltöztünk egy kis faluba, és nem megy minden jól a beilleszkedéssel, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pesten éltem, nagyvárosi nyüzsgő élet, meg ilyenek, és elköltöztünk egy kis alföldi faluba. (nem nevezném meg) Megpróbálok hozzászokni a helyzethez, meg ilyenek, denem sikerül beilleszkedni.

1. Nem vagyok "páwa" de divatosan öltözködök. Mindenki melegnek néz, hiszen ők nem hordanak olyan cuccokat mint én.

A második dolog már gázosabb, a suli.. Konkrétan örülök, ha nem húznak meg.

Nagyon konzervatív tanárok vannak, és számtalanszor kötöttem ki az igazgatónál (aki megért, de védenie kell a munkatársát) mert "visszabeszéltem" a tanárnak, meg rendszeresen megsértem az Óravédelmet.

Nagyon jó tanuló voltam idáig, tényleg, rendesen készültem a Pesti suliba, és most gyenge 2-es szintet hozok.

Ugye van az, hogy TZ előtt két hét, egy gyakorló óra, a TZ 45 perces, és én ezeket ki szoktam használni. Nem bunkó stílusban, de itt szóvá tettem. Erre elkezdett velem ordibálni a tanár, hogy mit képzelek, hogy hozzá merek szólni, meg hogy feltételeim vannak, kaptam egyből a szaktanárit, küldtek az igazgatóhoz meg minden. Ő megértett, és elmondta, hogy már sokan panaszkodtak emiatt, de nem tud mit tenni. Szuper.

Következő alkalom: a táskámban hordom a karórámat, és megnéztem benne az időt: a tanár egyből leszedte a fejemet, hogy nem figyelek órán, a következő szaktanári szintén megvolt, és KI AKART KÜLDENI A TEREMBŐL. Én ezt nem hagytam, mondtam, hogy jogom van az órán részt venni, és nem vagyok köteles elhagyni a termet, amíg a társaimat nem zavarom a tanulásban. Szó szerint kiráncigált a teremből, és én amíg mentem jelenteni ezt az igazgatónak, addig kaptam egy intőt. Hurrá, mondom.

A "Ne beszélgess, mert adok egy 1-est" végképp kiborít, de ott már tényleg bunkó módon válaszolok. Basszus, ennyire suták vidéken az emberek?

Hogy tudnék ehhez a "suttyó" sulihoz rendesen beilleszkedni?


2013. ápr. 4. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted leírni,hogy általános iskolába jársz-e,vagy középiskolába?De majdnem mindegy is.Én beszélnék a szüleimmel és kérném,hogy írassanak át egy másik iskolába,ahol magántanulónak kellene lenned, mert gondolom,hogy nem akarsz buszozni egy másik faluba.Ebben az iskolában is lehetnél magántanuló, de ezek a tanárok már nem lesznek veled jóindulatúak,az biztos.Akkor is kellene tanulnod persze és megírni a dolgozataidat is,meg elég gyakran vizsgázni,ami annyira nem könnyű, de, ha egyébként értelmes vagy-a leveled alapján annak tűnsz-nem lesz megoldhatatlan.Így nem kell a közösségi beilleszkedéssel foglalkoznod.
2013. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szüleid mit szólnak hogy ennyire leromlott a tanulmányi átlagod? Csak feltűnik nekik hogy valami gond van a sulival? Keressetek másik iskolát sürgősen, mert ha ennyire nem tudsz teljesíteni akkor később látod kárát a dolognak.
2013. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy állsz ilyen rosszul. Végülis nem egyeseket kaptál, hanem szaktanárikat. Ha itt is rendesen tanulsz, nem adhatnak csak a semmire rossz jegyet. Ha viszont megteszik jobban járnál, ha iskolát váltanál, ha lehetséges járj be közeli városba. Inkább ingázz, mit, hogy ezen múljon a felvételid. A szüleid mit gondolnak a dologról? (Egyébként ez általános iskola?


Az öltözködéseden ne változtass semmit! Mégis miben járnak a többiek? Mackóalsóban?


Egyébként mi ez a TZ-s két hetes 45 perces dolog? Azt nem igazán értettem. És mi az az óravédelem?

A karórás esetnél a tanár a bunkó. Ha órán beszélgetsz az viszont nem elfogadott sehol én úgy gondolom. Ha az előző iskoládban végigbeszélted az órát, hogy figyeltél oda?

2013. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát agyrém

Nem tudnál visszamenni a régi sulidba?

2013. ápr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:

Általános iskola. Igazából a tanár a dogákat ki se javítja, ráír egy jegyet, aztán el van intézve.

A szüleim tudnak róla, és ma úgy döntöttünk, hogy magántanuló leszek a régi sulimba. Köszönöm a válaszokat! :)

Ja, és:

Témazáró előtt két héttel be kell jelentenie a tanárnak az időpontot, illetve kell egy gyakorló órát tartania. a témazáró 45 perces, azaz egész órás lehet, amit itt lerendeznek 15 perc alatt.


Köszönöm mindenki válaszát, mentek a zöld pacsik! :)

2013. ápr. 5. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól döntöttetek.

Egyébként eléggé el vagy kényeztetve a TZ-s ügyben. Nálunk nem köteles senki két héttel előre szólni (főleg, hogy sokszor 2-3 hét alatt végzünk egy TZ-nyi résszel). Az összefoglalással meg csak az idő megy el, arra jó hogy toljunk egy kicsit a dolgozaton. Most már mindegy, mert innentől kezdve vizsgázni fogsz, előtte meg úgy osztod be az idődet, ahogy gondolod.

Amúgy az mi, hogy csak ráír egy jegyet? Ha ez tényleg így van, már régen fel kellett volna jelenteni. El nem tudom képzelni, hogy a többi diák miért nem tett semmit eddig.

2013. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerinted? nekik jár a jó jegy...
2013. ápr. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!