Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készültök az érettségir...

Hogyan készültök az érettségire, főleg az írásbeli részére?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
töriből átolvastam a 4 tankönyvet, irodalomból a korábbi érettségiket néztem, matek ugyanez+ sokat gyakoroltam, biológia volt a választott tárgyam, ott is ez volt a séma, az angollal meg nem foglalkoztam különösebben.
2013. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az összes korábbi érettségiket átnéztem. Persze csak mióta kétszintű érettségik vannak, ezek amúgy fent vannak az Oktatási Hivatal honlapján:

[link]

Volt, amiket megoldottam az elejétől a végéig, de olyan is volt, ahol rögtön a megoldókulcsot néztem.

Az a lényeg, hogy a feladatTÍPUSokkal legyél tisztában, törinél is nézd meg, hogy pl. használni tudod-e az atlaszt.

Én még úgy készültem, hogy a már meglévő szóbeli tételeket is olvasgattam. De amúgy az írásbeli pont arról szól, hogy nincs előtte felkészülési idő, mint a szóbeli előtt, úgy veszik, hogy az elmúlt 4 év tananyagát te már tudod:D

Sok sikert amúgy!

2013. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Törire és magyarra átnéztem a füzetet és a tételeket, németre nem csináltam semmit, ott csak a szóbelire dolgoztam ki a tételeket, matekra átnéztem az órán megoldott feladatokat és gyakoroltam. A választott tárgyam a gazdasági volt, arra nem készültem különösebben. Igazából az érettségi írásbeli részére, csak négy éven keresztül tartó folyamatos tanulással lehet rendesen felkészülni. Tavaly érettségiztem, a matekot leszámítva minden ötös lett, szóval tapasztalatból mondom.
2013. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

törire még sehogy, letöltöttem 2 érettségit visszamenőleg, kitöltöttem, aztán láttam hogy megvan a 4es :D és továbbhaladtam.


magyarból megcsináltam szúrópróbaszerűen egy szövegértést, az majdnem maximum pontos lett, így hátradőlök, mert továbbtanulás szempontjából az is teljesen lényegtelen nekem, tehát ha nagyon elrontom a többit, akkor sem halok bele.


angolból nagyon könnyű a középszint, így abba bele sem nézek.


matekból azért rezeg a léc, ilyen 35-40 pontosra sikerülnek, úgyhogy ezt én nem veszem tutibiztosra, ezért arra próbálok gyakorolgatni.


ami fontos a föci emelt, ezzel kelek, ezzel fekszem, meg egy informatika 90% is jól jönne, úgyhogy gyakorolgatok rendesen. eddig zavarta a lelkemet, ha nem vagyok mindenből minimum 4-es, de most bevettem a leszarom tablettát, és csak arra a két tárgyra koncentrálok, ami bejuttathat az egyetemre.

2013. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Németből a tanárral típus feladatokat csinálunk kb év eleje óta, közgázból előző érettségiket oldunk meg órán meg itthon is, töriből kb még sehogy, majd megkukkantom milyen feladatok vannak, magyarból szövegértést sokat csináltunk már, valamint elemzést, érvelést, összehasonlítást is, matekból átvesszük milyen feladatok lehetnek érettségin, valamint próbálok itthon is minél többet megoldani(ettől félek a legjobban)
2013. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Újból átnézem a vizsgaszabályzatot, és megnézem a naptáramban, hogy ki tudok-e menni ellenőrizni az írásbelit. :-)
2013. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, sejtem itt pár emberrel + a kérdezővel egy cipőben járunk. :)


Ahogy elnézem említették a történelmet, na, leginkább nekem is abból lehet problémám, pedig az utóbbi két évben elég jól szerepeltem belőle - szerencsére -.


Én arra gondoltam, hogy elolvasom az előző 4db könyvet, plusz elég sok tételem készen van, de ezek inkább kiegészítésként mennének szerintem...

Ráadásul hiába a jó tételek, ha egy teljes anyagot inkább kifejteni kell (rövid és a hosszú esszére gondolok), mintsem felvázolni. :(


A matektól félek a legjobban, mert az színtiszta gyakorlati tudás, amire itt nem igazán tanítanak meg... sajnos nem csak engem, hanem a többieket sem (láthatóan), így ezt ezért mondom így...

Nekem van egy angolom és informatikám, mindkettő 80% feletti, így igazából nem sok dolog maradt. Annyi, hogy jelentkeztem emelt angolra, a többi ugyanaz, mint mindenkinél.


Egyébként aki elkezdett készülgetni, az hogy áll vele? Csináltatok eddig valamit, ha igen, akkor mit?

2013. ápr. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már lerágtam az összes körmöm. Csak túllennék már az egészen.
2013. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tréfarépa válasza:
Tanulással :)
2013. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy sehogy, mert irtó lusta vagyok. :)

A töri könyveket szándékoztam elolvasni, de egyelőre csak az első könyv 17. leckéjénél tartok (jee).

Matekból sokat gyakorolok (viszonylag a többihez képest), nekem ez lesz a felvételis tantárgyam, úgyhogy nem kéne eltolni.

Magyarból az ég világon semmit nem csinálok magamtól, a tanár folyamatosan hozott be szövegértéseket, szövegalkotási feladatokat és már a tételekből is feleltünk.

Emelet német egy felsőfokú nyelvvizsga mellett csak meglesz már, úgyhogy azzal nem foglalkoztam.

Illetve van tavalyról egy 92%-os föci közepem (ez a másik felvételis tantárgyam).

Ha a törit sikerülne elolvasni, akkor nagy hős lennék, de őszintén szólva sejtem, hogy attól függetlenül, mert eddig 5-ös voltam belőle, nem igazán fogok belőle remekelni :D

2013. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!