Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL C1 felsőfok nyelvvizsga...

ECL C1 felsőfok nyelvvizsga Listening részére gyakorlás, tipp, trükk?

Figyelt kérdés

Áprilisban megyek ECL felsőfokú vizsgára. Az "ECL Practice Exams 1-5" gyakorlókönyvvel készülök. De sajnos egyes Listening (és Reading feladatok) eredményei nem tetszenek..

Az A-B-C opciókból választható, valamint a táblázatos hallás utáni feladatok mind mennek, 7-9 pontokat érek el!


De azoknál a feladatoknál, ahol megadott mondatokban van üres hely és oda kell a szöveg alapján saját megoldást beírni, ott teljesen elszállok. (pl Many Jacobites were killed, being ____________ their heads cut off.) Egyszerűen nem megy, hogy egyszerre figyeljem a szöveget, amit hallok, közben figyeljem a mondatot, közben találjam ki mit írok be, de közben már figyeljek a szövegre, mert az megy tovább. 3-4 pontnál nem tudtam többet elérni...


Mit a trükkje a feladatnak? Hogyan tudnék gyakorolni?

- Hetek óta hallgatom már a BBC Radio online adását (Radio 2/4/4 extra/6), angolul nézek filmeket és sorozatokat minden felirat nélkül, de egyszerűen nem fejlődök ebben a feladattípusban.

- Találtam még ilyen oldalakat is:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Valami ötlet a feladatra, gyakorlásra? - A Reading résznél ennek a feladattípusnak a "testvérével" van szintén bajom. Minden más feladattípus 8-9 pontra megy, de azoknál a feladatokban, amikben a szöveg értelmezése alapján a mondatokat a saját szavakkal kell befejezni max 5 szóval (pl "In total, 49.000 HSMP skilled immigrants have _______") azok nem mennek.


Köszönöm a segítséget!!


2012. febr. 8. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gyakorlás hiányával és nem az igyekezeteddel van gondod, egyszerűen már úgy bebeszélted magadnak, hogy 'ez nekem nem fog menni és kész', hogy tényleg nem megy. Azon kívül, hogy eredeti angol nyelvű szövegeket hallgatsz és megcsinálod a tesztkönyvben a feladatokat, sok mást nem tehetsz. Nyugodj le egy picit, reménykedj, hogy olyan feladatokat adnak, amik mennek:)
2012. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a a mondatokat ebből tudod hogy mire kérdeznek rá, arra tudsz kiemelten koncentrálni. Aztán 1. csak hallgasd meg a szöveget, ha megértetted miről szól utána már be tudod írni a választ 2. alkalommal a szöveg meghallgatása után. Általában időrendben úgy teszik fel a kérdést ahogyan hallod a szövegben.

Szerintem ha tényleg érted a szöveget és a kérdést akkor ez így nem lehet gond.

2012. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rádiót akartam írni, de lelőtted :)

Figyelj, azokat csak azért nem tudod befejezni, mert görcsösen ragaszkodsz a sablonos nyelvkönyvi marhaságokhoz. A szöveg értelmét kell megfogni. Nem kisdoktorihoz fordítasz egy bolgár dolgozatból a nyelvvizsgán.


A vizsgán pedig használj ceruzát, radírt és ha okés, bekanyarítod egy tollvonással. ECl-en voltam én is, de csak B2-őn (ezért be is fogom fülem farkam, s meghajlok előtted)

2012. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ne görcsölj rajta mert nem tesznek bele olyan feladatot :D Én február 10-én voltam meg az előző 2 alkalomnál is voltak ismerőseim szóval tudom hogy milyen típust tesznek bele, de csak 2 fajta van. 1.) mikor van egy megkezdett mondat vagy egy kérdés és akkor van utána a,b,c válaszlehetőség. 2.) Kérdések és válaszolj rá. Mást nem tesznek bele.
2012. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!