Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ösztöndíj osztatlan tanárképzé...

Ösztöndíj osztatlan tanárképzésen?

Figyelt kérdés

Mint tudjátok a TTK-s illetve hiányszakokat képező ágazatokra ösztöndíjjal csábítják a diákokat. Én matek/fizikát, illetve fizika/kémiát írtam be jelentkezéskor. Gondolom a fizika/kémián a maximális 75e ösztöndíj fog járni, hiszen mindkettő hiánytárgy. Viszont a matek/fizikával kapcsolatban nem vagyok biztos, mert nem mindegy hogy 40- vagy 75 ezer (hasra ütés szerűen).

Szóval a kérdés, hogy valaki fel tudna-e világosítani, hogy matek/fizikára is jár-e a maximális ösztöndíj? Persze erre még jön majd a szociális és tanulmányi ösztöndíj is.


2013. ápr. 8. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként mondom, hogy ez mese habbal.
2013. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben?:)

[link]


Itt van egyébként az erről szóló friss határozat.

2013. ápr. 8. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:

A 15. ezres ösztöndíjat nem bírja a suli kigazdálkodni, és 3 hónap csúszással küldik nem 75. ezret.

Erre majd akkor számíts ha megkapod, addig ne számolj vele.

2013. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem a suli gazdálkodja ki, semmi köze a költségvetésükhöz, mivel ez a K. Kuno új "mentorrendszer", persze nem így hívják, most találtam ki, lényeg hogy ezt az állam finanszírozza. Persze bele lehetne menni, hogy az egyetemeket is, de most nem ez a lényeg. Annyi a lényeg, hogy a matematikát, hogy számítják.
2013. ápr. 8. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha mint a tanári béremelést amit ismét elhalasztottak.

De legyen igazad.

2013. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyire tehetnének meg a választás évében, egy ilyet, úgyhogy emiatt bizakodó vagyok :D.
2013. ápr. 8. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármit megtehetnek mert a "nincsből" nem lehet fizetni. Nincs még a rendeletben sem felsorolva hogy melyik szakpárom mennyi a pontos összeg. De csak 2000 osztatlan tanárszakos hallgató kapja majd meg az ösztöndíjat. Legyen szerencséd..
2013. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Linkoln válasza:

csak 2000? Nem is nagyon van több... :D

Amúgy, jah eléggé beígérték, csak nincs róla semmi infó..

Elvileg 12500ft jár egy sima tárgyért. 25000 a természettudományi szakért. És 37500 a kiemelten hiány szakért.

Elvileg ilyen a matematika (Természettudományi, és hiány) a kémia, és a fizika. Biosz és föci 25 25 ezer.

Hát, elvileg adniuk kell... Bizakodj. Egyáltalán nem mindegy hogy most tényleg adnak e 75 ezret, mellé esetleg szociálist, és még tanulmányit a suli, aztán kapsz 110 ezret nettóba a suliért, vagy dolgozol 95 ezerért...

2013. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!