Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből lehet megállapítani...

Miből lehet megállapítani hogy valaki Asperger-szindrómás? Milyen középfokú iskola ajánlott egy Asperger-szindrómában szenvedő gyereknek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a legjobb szakemberek itt vannak, a fiam is ide járt! (Szintén Aspergeres) Sok mindenre választ adnak ezen a honlapon:


[link]


Az Asperger-szindróma is autizmus, és nincs két egyforma belőlük! Mi megpróbálkoztunk középiskolával, de az agressziója miatt abba kelett hagynia! Hátha nektek több szerencsétek lesz! Mindenképp az érdeklődési körének megfelelőt kell választani, de nem mindenütt látják őket szívesen!

2008. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm is az. Nála ez annyiban nyilvánul meg, hogy elég agresszív, kötekedő természet, és némiképp fanatizálható is, ezen kívül akiket megkedvel, azok mellett tűzön vízen át is kitart, akármi történjen. Makacs, nehezen lehet kizökkenteni a megszokott kerékvágásból, amit csinál, azt valami mélyről jövő "megszállottsággal" csinálja, nála pl. ilyen a zongorázás. De ő a város egyik legdurvább gimnáziumába jár (katolikus gimnázium), és jó esélye van, hogy felvegyék jogra, idén érettségizik.
2008. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Magam is ettöl szenvedek de hogy pontosan mi a gond azt 20-on évesen tudtam meg egy idiota müsorból.

Téleg komoly gond a szemkontaktus felvétele ezt kis figyelemel ki szúrhatod.

A fizikai érintkezés is zavart (pl: fejsimogatás)

Egyedüllét és idegenkedés új helyzetektől (jó pár bulit hanyagoltam mert szar érzés fogot el)

Nem tudom milyen suli kelet de a szeparált suli nem müködöt nálam.

2009. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!