Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lenne az ideális...

Melyik lenne az ideális szakma, melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy most én egy olyan suliban vagyok, ahol közgazdaságtant, marketinget és tanirodai gyakorlatot tanultam, mint szakma, mert szakközépben vagyok, de 4.-ik félévkor átiratkoztam informatikára (world, exel stb.) amit azért tettem, mert mivel a közgazdaság nem érdekelt, úgy gondoltam ebből majd könnyebb lesz leérettségizni, most érettségi előtt állok, de úgy néz ki, hogy sikerülni is fog, mert a próbaérettségik egész jól alakultak!

Olvasgattam neten, hogy ezzel az infó szakkal, főként egy irodai alkalmazottként tudnék elhelyezkedni, de viszont én nem az szeretnék lenni, hanem inkább, valami elektronikai műszerész, háztartási gépszerelő, számítógépszerelő, vagy valami olyasmi ami elektronikával foglalkozik, esetleg autóelektronikai műszerész! Nos jogos, a kérdés, hogy akkor miért nem ilyen iskolába mentem alapból, nos a földrajzi és meggodnolatlansági okok miatt ez így alakult. Most az a kérdés, hogyha én leteszem a föntebb említett szakmák közül az egyiket, 2 év az mire lenne elég, tehát hogy egyáltalán ha valami munkahelyre ahol például autóelektronikai műszerészt keresnek akkor oda felvennének? Vagy ezen szakmák közül melyikkel lenne érdemesebb foglalkozni, tehát számítógépszerelői papírokkal hol tudnék elhelyezkedni. Mennyire keresett ez, vagy mondjuk a háztartási gépszerelő az mennyire keresett, mert akkor természetes, hogy azt a szakmát tenném le. Ezek a szakmák főként elektronikával foglalkozik, ami érdekel is és szeretnék vele foglalkozni!


2013. ápr. 13. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
biztos jól megy az info ha a WORD-öt se tudod leírni...
2013. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem az volt a kérdés..... amúgy meg te biztos tökéletes vagy, ha sosem hibázol! elnézést mr.tökély! véletlen írtam így, telóról írtam...
2013. ápr. 13. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vagyok tökéletes, senki sem az, de ha infós vagy akk egy ilyen hiba elég kínos, de ha telóról írtad akk nemtom hh csúszott az ujjad véletlenül még egy "l" betűre is :D főleg ha pl normál nyomógombos teló mert akk 3szor kell hozzá lenyomni egy gombot :D
2013. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, qwerty billentyűzetről írtam, na mind 1!

Melyik szakma lenne a legideálisabb?

2013. ápr. 14. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Érettségi után még menjél el egy OKJ-s informatikai suliba, pl Forraiba, akkor láthatod, hogy a középiskolai tudás egy 0, azzal nem sok esélyed van az okosabbakkal szemben , semelyik munkakörben.
2013. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!