Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar alapszakon belül mire...

Magyar alapszakon belül mire jelentkezzek, hogy magyar nyelv és irodalomtanár legyek?

Figyelt kérdés
drámapedagógia, eszperantó, észt, finn, finnugor, folklorisztika, irodalomtudomány, művelődéstudomány, nyelvmentor, nyelvtechnológia, színháztörténet
2013. ápr. 14. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre se! Ezek specializációk,csak a bölcsész továbbhaladáshoz jók,aki tanár akar lenni,annak nem! Neked egy 50 kredites minort kell felvenned egy tök más szakból,pl. anglisztika minor,történelem minor,attól függ,hogy az adott egyetem mit hirdet meg,de általában minden szaknak van minorja,de az adott tanszéken meg kell kérdezni a bemeneti feltételeket,meg minden egyéb határidőt. Még másik karról is szoktak engedni minort,pl. kémia minor. Ez attól függ,hogy milyen szakos tanár akarsz még lenni,mert jelen képzési rendszerben csak kétszakos lehetsz.

Hova jársz?

2013. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi érdekel jobban

(nyelvészet v. irodalom)

De ha tanítani szertnél majd,akkor ilyen pszichológia meg pedagógia tárgyakat kell még teljesítened

2013. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Még olyan szak is volt (valamikor),

hogy "összehasonlító irodalomtudomány"

2013. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

A "bolognai" rendszerben nem tudom hogy van,

lehet, a tanár szakos tanegységeket csak a "bachelor" megszerzése után lehet (kell) felvenni,tehát a mesterképzés keretében

2013. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Az előzőnek azt üzenném, hogyha nincs otthon a jelenlegi rendszerben, akkor ne írjon hülyeségeket, mert csak összezavarja a kérdezőt.


Tehát mint az valahol az elején elhangzott, választanod kell egy minort (ezek, amiket felsoroltál csak szakirányok, amelyek egyébként szintén 50 kreditesek, szóval ne ebben mérd a dolgot - az egyetem honlapján általában részletesen fent vannak a minorok és szakirányok).


A jelenlegi kreditek így épülnek fel (összesen 180 kreditet kell megszerezned):

120 kredit - alapszakos törzsképzés

50 kredit - minor

A maradék 10 kreditet szabad krediteknek hívjuk, DE mivel te tanárnak szeretnél készülni, neked nem szabadon elkölthető, hanem van azt hiszem fixen 5 pedagógia-pszichológia tanegységed, amit el kell végezned, tehát kötött, hogy mire használod el ezt a 10-et.

Remélem érthetően magyaráztam el. (:

2013. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz csatlakoznék, attól függ, most hova jársz, ott akarod-e a tanári mestert, vagy ha máshol, akkor ahhoz képest válassz, olyat, ami ott is van.Amiket írtál, abból a finn-t, esetleg a drámapedagógiát tudom elképzelni.
2013. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!