Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idegen iskolában fogok újraére...

Idegen iskolában fogok újraérettségizni, a tanárok és a diákok hogyan állnak a "nem oda tartozó idegenekhez"?

Figyelt kérdés

Német nyelvből ismétlő érettségi vizsgára jelentkeztem idén egy idegen iskolában. A régi iskolámba azért nem akartam menni mert nem esik útba. Azért szeretnék németből újraérettségizni, mert 2 évvel ezelőtt nem sikerült túl jól, viszont szeretnék jobbat, hogy főiskolára nagyobb eséllyel juthassak be.

Aki már korábban volt hasonló helyzetben arra az idegen iskolában nem néztek furcsa szemekkel, esetleg lenézően, hogy mit keres ott? Nem akarom, hogy azt higgyék olyan hü..e vagyok, hogy nem lett meg korábban az érettségim.

A javítótanár nem javítja szigorúbban, kötekedőbben az érettségit? Kicsit félek, mivel az iskolában csak 2-szer volt, mikor jelentkeztem az érettségire, nem ismerek ott senkit és semmit.



2013. ápr. 16. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Senki sem fog veled foglalkozni, hogy Te most nem oda való vagy... mindenki teszi a dolgát ahogy kell és kész. Max. neked lesz kicsit furcsább a környezet és az idegen emberek, de nem arra kell hogy koncentrálj.

Én matekból érettségiztem idegen helyen, az első pár perc fura volt, aztán feldolgoztam, hogy ez nem arról szól, hogy ki-kicsoda...

2013. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És a tanárok hogyan álltak hozzád? Könnyen megtaláltad a termet ahol az érettségi zajlott? Engem február óta,mióta leadtam a jelentkezésem senki sem értesített az iskolából, pedig 2 hét és érettségi. Se szóbeli tételeket nem kaptam, sem pedig az érettségi időpontjáról nem küldtek tájékoztatást, ma fogok nekik írni levelet, hogy mik a tudnivalók.
2013. ápr. 16. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább azt ajánlom telefonálj! Ha nem sikerül velük beszélni, akkor e-mail. De a leveleket hajlamosak letagadni, hogy nem kapták meg stb. mert nincs kedvük dolgozni vagy nem tudom miért.

Tényleg telefonálj. Legfeljebb azt mondják, hogy hamarosan megkapod a tájékoztatót.


Könnyen oda találtam, pedig még a város is új volt és teljesen egyedül mentem busszal.

A tanárok nagyon normálisak voltak, még pici segítség is belefért a részükről! ;)

2013. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az írásbelin nem "számít", hogy előtte hova

jártál Beültetnek a padba és kész

Próbáld meg jól megírni (Mert akkor talán

a szóbelin is normálisabbak)

2013. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok függ attól, hogy milyen lesz az

írásbelid (Legalábbis sok helyen úgy van)

Ha látják, hogy az jó volt, akkor nem is szoktak

olyan nagyon nehéz kérdéseket föltenni

2013. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 21 vagyok, már érettségiztem, de most emeltezni fogok angolból, szintén idegen suliban, nem ott, ahova jártam. Egyrészt mert nem akarok oda visszamenni, másrészt ha jól tudom, abban a suliban nem rendeznek emelt érettségit - nem mindegyik suliban van emeltezésre lehetőség, tehát sokan vannak szerintem idegenként az érettségizettek között. Nem néz ki senki szerintem, én ettől nem tartok, mivel mindenki f*sni fog és izgulni. De az sem rossz, ha barátkozol ott, megbeszéled egy számodra idegen emberkével, hogy izgulsz, miért vagy ott, stb, és ő is elmondja az érzéseit. Az érettségi napján a köcsög emberek (=tahó gyökerek) vannak a legjobban bekakilva, nem azzal fognak foglalkozni, hogy kinézzenek Téged. A tanárokról nem tudok nyilatkozni, remélem, nem valami hangulatemberke fog vizsgáztatni. Én is tartok tőle, hogy idegen ember előtt kell majd megszólalnom angolul, meg félek, hogy durva lesz a kiejtése, nem vagyok hozzászokva, stb, de hát csak 20 percet kell kibírni a szóbelin, az írásbeli meg tényleg olyan, hogy beül mindenki a padba, és megszűnik a világ, csak a lap létezik, nemhogy még legyen ideje bárkinek is arra, hogy kinézzen engem a többiek közül. Legyél normális, mosolygós, de ne irritálóan magabiztos (mármint ha ismerkedésre kerül a sor), aztán ennyi kábé.
2013. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is a szóbelitől félek leginkább, hogy mi van, ha nem értem meg mit mond a tanár. Írtam az iskolának, tegnap válaszoltak is. Konkrétan annyit írtak, hogy a 12.c-hez vagyok beosztva, a vizsga 10-én lesz és a tételeket ők nem adhatják ki, a témaköröket pedig keressem meg az interneten. Ez számomra furcsa, mert mikor érettségiztem, nekünk kiadták a konkrét tételeket (tudom, elvileg nem lehetne, de azt hallottam, hogy minden iskola kiadja a diákjainak, hogy pontosabban készülhessenek). Lehet, hogy ez tényleg nem mindenhol van így, de az is lehet, hogy csak nekem nem akarják kiadni. Rákerestem a neten a témakörökre és rengeteg tétel tartozik egy témakörhöz ( [link] ). Nem is az a problémám, hogy ennyi mindent meg kell tanulnom, inkább az, hogy ha (lehet) kiadták az ottani 12.-eseknek a konkrét tételeket, akkor én ilyen szempontból hátránnyal indulok, mert csak találgatni tudok, hogy mi lehet. Ilyen esetben mit lehet tenni? Gondoltam arra, hogy keresek egy ottani 12.-est, de sajnos nem ismerek az iskolában senkit, így 12.-est sem találtam.
2013. ápr. 19. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!