Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus egyetem, melyik a...

Corvinus egyetem, melyik a legjobb a gazdasági szakok közül?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel, nemzetközi gazdálkodás között gondolkodom. Mindkettővel el lehet helyezkedni Msc+ nyelvtudással, ha valaki rendesen tanult?

Valaki, aki kompetens a témában az segíthetne, mert nem igazán tudom, hogy melyik gazdasági szaknak van hitele a PSz mellett.



2013. ápr. 17. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A nemzetközi gazdálkodásnak nagyobb a jövője. PSZből már van egy millió, már a legalja pénzügyes munkákat csinálják. Nemzetközivel mindenféle EUs, szállítmányozási dolgokat lehet végezni, abban van igazi potenciál meg nem utolsó sorban pénz.
2013. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A HR tanácsadók cikkeiben nem így van, ott a pénzügy-számvitel szakot sorolják előbbre.
2013. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tehát te olvastál egy cikket. Én meg ebben dolgozom...
2013. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előzőnek

Nem egy cikket hanem sokat. ezek szerint valami fals statisztikai adatból dolgoznak, valamiért a HR tanácsadók sem látják jól a dolgokat. De természetesen elhiszem neked, hogy mint pályán dolgozó van rálátásod arra hogy melyik szakon végzettre van kereslet jelenleg a munkaerőpiacon.

2013. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"mindenféle EUs szállítmányozós dolgok" ebből az értelmes megfogalmazásodból leszűrtem hogy Te biztos nem nemzetközi gazdálkodáson végeztél, mivel ennek a szaknak a szakmai hírneve nem sokkal van a 0 felett. Én nem csak olvasok, tapasztalok.


Azt, hogy a pénzügyesek a corvinusról a legalja munkát végzik, hát nem tudom honnan szedted, de nem sok tapasztalatod lehet ezen a téren.


A pénzügyesek általában mint mindenki valóban asszisztensként kezdheti, elemzőként, kontrollerként, reálisan 10 év múlva dolgozhatnak főbeosztásban majd ha elég tehetségesek CFOként és utána vezérigazgatóként.


Ezeket nem légből szedem, ismeretségi körömben sokan dolgoznak így..eus dolgok:))

2013. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én meg tudtam volna szofisztikáltabban is fogalmazni, sales orggal, business areával, 2 pontos klauzulákkal, IATA-FTRrel, csak akkor a kérdező nem érti. Meg te sem.. Magamnak meg minek írogassak? :)

Addig stimmel a személyes tapasztalatod, hogy minden PSZes aszisztensként kezdi, aztán érdekelne, hogy hogyan jutnak el 10 év alatt CFO-ig. Ami röpke kb 5 előléptetés. 10 év alatt kb 1-et szoktak léptetni, azt se mindenkinek..

2013. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!