Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetemnek...

Melyik orvosi egyetemnek vannak a legjobb kilátásai a jövőre nézve? Melyiknek van esélye arra, hogy nem megy csődbe?

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem fog csődbe menni.
2012. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

(folytatás, véletlen elküldtem)

Az államnak szükséges az orvosi képzés, mert anélkül romlik az ország egészségügyi helyzete, ami komoly probléma. Valamint az egyetemi klinikák is megszűnnének akkor ami rengeteg egészségügyi intézmény elvesztésével járna és nem lehetne pótolni a kieső ellátást.

2012. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Így van, reálisan teljesen kizártnak tartom, hogy bármelyik is csődbe menjen.

Az okokat pedig már az előttem lévő leírta.

2012. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

én arra gondoltam, hogy az orvosi karokkal rendelkező egyetemek azért mennének tönkre, mert az egyetem többi karán olyan jelentős keretszámcsökkenés lesz, hogy az egyetemnek nem lesz bevétele...

2012. dec. 7. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt vesszük figyelembe, akkor a SOTE-nak helyzeti előnye van, mert a TSK-t leszámítva orvosi képzési karjai vannak, így egyik karját sem fogják látványosan megvágni. A többi egyetemnek meg ügye a jogi, gazdasági és egyéb karjait vágják meg ami hatállas lesz az orvosi karokra is. De megszűnni egyik sem fog.
2012. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ráadásul az orvosi egyetemeken rengeteg külföldi hallgató tanul, nagy bevételt jelent ez az egyetemek számára.
2012. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!