Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Német középfokú érettségin az...

Német középfokú érettségin az iskolák kiadják a szóbeli vizsgatételeket?

Figyelt kérdés

Már van érettségim, de javítani szeretnék, egy idegen iskolába jelentkeztem ismétlő érettségi vizsgára. Pár napja írtam az iskolának, hogy a szóbeli tételeket mikor adják ki, de azt a választ kaptam, hogy semmikor, a témaköröket pedig elérhetem a neten is. Mikor először érettségiztem, akkor mi megkaptuk a tételsort és a hozzá tartozó szituációs témákat is. Ez csak nálunk volt így, vagy más iskolákban is kiadják és csak velem akarnak itt kicseszni? Sajnos az iskolában senkit sem ismerek, így 12.-esektől se tudom megkérdezni, hogy valóban csak a témaköröket kapták-e meg ők is.

Megnéztem a témaköröket, de azokhoz rengeteg téma tartozik. ( [link] )

Nem is az a problémám, hogy ennyi mindent meg kellene tanulnom, hanem az, hogy ha az ott tanuló érettségizőknek (lehet, hogy) megadták a konkrét tételeket, akkor én hátránnyal indulnék velük szemben, és ezt igazságtalannak érzem. Ebben az esetben mit lehet tenni?



2013. ápr. 19. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem adhatják ki a tételeket, de nálunk is órán ezeket vesszük.

Én így jártam az emelt infóval. Kb egy könyvet kellett megtanulnom.

2013. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tételeket kiadni néhány tárgy (pl. magyar) kivételével jogellenes.

Nem mindenhol tartják be.

Nem versenyzel a többiekkel, így nincs hátrány sem, neked németből kell leérettségizned. Sőt, előnyben vagy velük szemben, mert te már túl vagy egy érettségin, motivált vagy rá, hogy javítsál, és az első óta csak gyarapítottad a tudásodat.

Természetesen mindenhol úgy van, hogy aki oda jár, azt a tanár felkészíti, aki meg csak jelentkezik, az maga gondoskodik a felkészüléséről. Hátrány emiatt nem ér.

2013. ápr. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én pedig máshogy gondolom. Szerintem igenis érne hátrány, ugyanis van 9 témakör, mindegyikhez tartozik min. 4-5 téma, amit még ráadásul az iskola variálhat és szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy 40-50 tételt tanulok meg vagy 15 darabot. Emellett ezek mellé még jönnek a szituációs párbeszédek, amiből szintén kb. 40 darab lehetséges (ha nem több). Tehát egyáltalán nem tartom mindegynek, hogy megtanulok 15 tételt+15 szituációt, azokat jól begyakorlom vagy pedig megtanulok 50 tételt+50 szituációt amit az iskola még úgy variál ahogy akar, szemben a 12.-esekkel akik tudják a konkrét témákat és így mennek be érettségizni.
2013. ápr. 21. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!