Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Titeket is...

Érettségizők! Titeket is stresszelnek a tanárok?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni az érettségi felhajtásból. Már hetek óta arról beszél az egyik tanár (matek), hogy akinek a kisérettségi 1-es lesz, az nem mehet érettségizni, és készülni kell, de készülni ám, mert ő képes meghúzni az egész osztályt (többet nem is mondok).


A lényeg, hogy egész életemben hanyagoltam a matekot, kb kettes voltam, de most úgy megijedtem a kisérettségitől, hogy olyan gyomorgörcsöt kaptam, hogy nem bírtam enni sem napokig. Készülgettem rá, de nem olyan sokat, nem tudtam, hogy ennek tényleg ekkora tétje van, másra tanulok legfőképpen. Erre ma kiosztották, és 4-es lett, majdnem lementem hídba. A 2008-as érettségit írtuk meg.


Na mindegy, a lényeg, hogy az egész stresszeltetés felesleges volt, mindenkit kiborítanak lassan a semmiért. Egy rémálom az egész. Egyedül a történelemtanár az, aki még azt is nyugtatja, aki még a világháborúról sem tud kinyögni 1 mondatot. Nevetséges az egész. Nektek mik a tapasztalatok? Nálatok is ez a hiszti megy?


2013. ápr. 19. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk magyarból csinált ilyet tavaly év végén a tanár, hogy megbuktat, ha egyest kapunk kisérettségin. Írásbeli előtt kb. 1 hónappal a szóbeli magyartételeket kellett tanulni (mind a 20-at).. Na arra aztán hatalmas motiváció volt akkor. Ehhez képest az a matek így leírás alapján nem volt szívatás, legfeljebb a tanárotok egy kicsit k.csög, hogy így riogat. Szerintem ilyenkor mindenhol megy egy kis hiszti, ahol nem csak arra mennek, hogy meglegyen a kettes azt' húzzanak el..
2013. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nálunk dettó ugyan ez megy. Átlag napi egyszer biztosan megkapjuk valamelyik tanártól, hogy de hülyék vagyunk, mindjárt itt az érettségi, már alig van időtök, lusta bagázs, mindenkit megbuktatok, ésatöbbi.

Szerintük ez motiválja a diákokat. Valakit biztos, de a többséget nem. Csak stresszelnek. Tudjuk mi, hogy jön az érettségi, és hogy van tétje. Jó, elismerem, csipkedjenek minket egy kicsit. De az, hogy konkrétan leüvöltik a diákok fejét, na az nem kéne.

A kisérettségi meg egy jó dolog, legalább megtudod, hogy kb. milyen eredményed lesz élesben. Csak az a hatalmas nagy felhajtás nem kéne hozzá. És az, hogy ha nem sikerül, akkor megbuktat? Úgysem teheti meg. Mondjuk, ha előtte csak karóid voltak, akkor jogos.

Amúgy grat a 4-eshez. :)

2013. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak azok írnak kisérettségit, akiknek a tanára akar íratni, tehát ez nem hivatalos dolog. Mi csak angolból írtunk, de aznap ellógtam a sulit, nem volt belőle semmi gond. Amúgy meg ha nem olyan rosszak a jegyeid, hiába riogat a tanár, hogy nem enged érettségizni - ez nem az ő engedélyétől függ, mész és kész.

AMúgy azért stresszelnek titeket, hogy tanuljatok, a saját érdeketekben, meg aztán a továbbtanulás múlik ezen. Persze a tudat, hogy jövőre újra lehet érettségizni, és azután is, és azután is, nyugtasson meg. Nyilván egyszerűbb idén jóra írni az érettségit, hogy jövőre ne kelljen ezzel foglalkozni, de azért tudni kell, hogy mindig van lehetőség a javításra (persze később már fizetős). Én is izgultam, de végül is könnyű volt, az írásbelin nem izgultam, olyan volt, mint egy hosszabb dolgozat. Persze mindig van olyan kérdés, aminél az ember csak tippelni tud, meg én bevallom, türelmetlenül írtam, nem alaposan, úgyhogy nem agyaltam mindent túl, de így is jó lett az érettségim. Szóbelin még az a tanár is jó fej szokott lenni, aki amúgy szigorú, szóval nekünk sokat segítettek a tanárok, rávezettek a válaszokra. Szóval nyugi. Persze az egészséges izgulás nem árt, de belelovallni magad a pánikba nem túl kifizetődő. Volt olyan osztálytársam, aki hisztirohamot kapott, mindenki hülyének nézte, mert nem is próbálkozott. Egyszerűen csak bepánikolt azon, hogy első elolvasásra nem értette a feladatot, aztán feladta az egészet. Szóval nyugi, minden rendben lesz, évente több ezren megcsináljuk.

2013. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hazudnak az érettségiről mindent, hogy készülj rá, mert nekik az érdem, ha a diákok jól teljesítenek. A némettanárom volt ilyen ijesztgetős, erre szóbelin is kezesbárány volt meg aki kb bukásra számított 4es lett. Nem kell félni az érettségitől, egy kis ésszel lerakod azt is amit nem tanultál...

Egyszer csak poénból megcsináltam egy katonai ismeretek érettségit, sose érdekelt a katonaság nem is tudok róla semmit mégis 44% os lett...

2013. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk meg az "ment", hogy

úgysem vesznek föl titeket

2013. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, a tancsiknak is "stresszes"

(attól "ilyenek")

2013. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, és már elegem van belőlük. Értem én, hogy csak motiválni akarnak, de ez krvára nem motiváló, hogy ezt szajkózzák, hogy megbuktok meg jaj irgumburgum lesz az érettségin. Én a matektól félek, meg a magyartól, mert az emelt lesz és sokat számít. Többi nem izgat, angolom úgyis jó lesz, a többi meg legyen egy 4-es. Matek 2, és kész.
2013. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó lesz az

Fölösleges stresszelni

Addig meg még tudsz készülni

2013. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tavaly nálunk is pont ez ment, persze fölösleges volt az egész felhajtás...

Anno mi sem értettük, hogy mire jó ez, aki idegesebb típus, azt még jobban stresszelik, hülyeség.

Sikerülni fog, hidd el. :)

Csak ne ülj most a babérjaidon, mert 4-es lett. Sajnos a régebbi érettségik könnyebbek, mint a mostaniak, legalábbis én így vettem észre. Csinálgasd meg a tavalyiakat is minden tárgyból, meg az az előttieket is.

Aztán ügyesen, mikor élesbe megy majd! :)

2013. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tavalyi matekérettségi könnyű volt. Idén lehet nehezebb lesz. :D
2013. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!