Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokat kell tanulni a (középszi...

Sokat kell tanulni a (középszintű) szóbeli érettségire? Az gáz, hogy hétfőn érettségizem, és még csak most kezdek hozzá komolyabban a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Viszonylag jó tanuló vagyok, csak iszonyat lusta, szóval idáig tologattam a tanulást. Szerintetek van még esélyem anélkül, hogy beledöglenék a tanulásba? :D (3 tárgyam van - töri, magyar, idegen nyelv)
2008. jún. 14. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy az írásbelin tudás nélkül is át lehet menni, de ha jó jegyet akarsz, akkor igenis tanulni kell. Én csütin szóbelizek, de nekem négy tárgyam van (magyar, töri, közgáz, info + 2 emelt /matek, német/ már megvolt).

Én is a tanulással szenvedek, szerintem nagyon húzz bele, a jó jegyet akarsz!

2008. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért jártál négy évig középsuliba/gimibe, hogy tanulj. Az érettségi a négy évnyi (és nem az érettségi előtti hetekben megszerzett) tudás hivatott mérni. Ezért ha a négy év során megtanultad az anyagot, akkor most egy ismétlő átolvasás bőven elégséges lesz. Ha viszont négy évig sem tanultál, akkor az érettségi előtti hét is kevés ahhoz, hogy jól szerepelj.
2008. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!