Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológus szakra pl. az ELTE-re...

Biológus szakra pl. az ELTE-re egy emelt biosz érettségivel is felvesznek, vagy mindenképpen kéne kémia emelt is?

Figyelt kérdés
Mindenképpen kellene a kémia emelt is? Mert eléggé nem megy az emelt, hármas vagyok belőle, pedig közép kémián színötös voltam, szóval nem értem, mi lehet a baj. Vagy esetleg egy közép kémia érettségit vállaljak be? Előre is köszönöm a válaszokat (: 17/L
2013. ápr. 22. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de pontok tekintetében, meg hogy sokan jelentkeznek-e, úgy érdekelne a dolog. Mármint ha nem jelentkeznek olyan sokan rá, akkor talán elég egy emelt biosz és egy csak közép kémia is, vagy mindenképpen két emelt legyen, mert az a biztosabb? Köszi a választ (:
2013. ápr. 22. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre kémia és biosz csak orvosira kell, tudtommal.

Nem kell kémia emelt, inkább a bioszra és a többire kellene ráfeküdnöd, pl nyelvvizsgára vagy emelt nyelvi érettségire.

Ha jól sikerül a biosz emelted akkor természetesen felvesznek, a ponthatár az nem olyan teljesíthetetlen. A többi egyetemen pedig jóval alacsonyabb a ponthatár, tehát ha pl másodiknak a szegedit vagy pécsit bejelölöd, akkor elég könnyű bekerülni. Amúgy a vidéki egyetemeken is elég jó a biológia oktatás, szóval nem kell az ELTE-hez ragaszkodnod. Az más dolog hogy könnyű kiesni, aki nem tudja tartani a tempot vagy aki nem oda termett.

Amúgy még akkor is van esélyed ha bioszból sem mész emelt érettségire, mivel a legtöbb egyetemen alacsony a ponthatár, de azért természetesen csak előnye van annak ha írsz egy elég jó emelt biosz érettségit. Sok sikert

2013. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég a közép kémia érettségi
2017. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!