Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Novellaelemzés szinte tuti,...

Novellaelemzés szinte tuti, hogy lesz most az érettségiben?

Figyelt kérdés

az érvelés biztos, hogy nem megy, mert nagyok a hiányosságaim, az összehasonlító pedig vagy megy, vagy nem..


a szövegértésem általában közel maxpontos, de teljesen berezeltem a szövegalkotástól.


2013. ápr. 30. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az érvelés az nagyon nehéz, ott mindenbe beleköthetnek és az inkább 4-5 ös tanulóknak ajánlják elsősorban, vagy olyannak aki nagyon penge az érvelésben.

Az összehasonlító sem egy rossz része, de előtte javaslom hogy mindegyik feladatot gondold át alaposan mire kiválasztod hogy melyiket csinálnád meg. Novellaelemzés az szinte teljesen könnyű, ott annyi a lényeg hogy olvasd el a művet amit mellékelnek, és utána elemezd ki a fontosabbakat, ez nem nehéz ha jó a szövegértésed akkor pengén megírhatod és ott vissza is nézheted ha valami szerintem hiányos benne.

Szerintem ezt válaszd ha a másik kettőben bizonytalan vagy.

És a legfontosabb, használd a helyesírási szótárt, mert ha valamiben nem vagy biztos hogyan írd helyesen inkább nézd meg, mert abba belekötnek, pont levonással jár az ha elszúrsz valamit.

Jó ha az kéznél vagy.

Nálunk 2 éve az 5 ös tanuló osztálytársam is ejtett pár hibát a helyesírásban, mert kicsit elkapkodta a dolgokat sajnos, és csak éppen hogy lett meg neki az ötös miatta. Szóval szerintem ezen ne múljon.

2013. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elbeszélés vagy "karcolat" szokott lenni
2013. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy lesz valami hasonló

CDsak kérdés, hogy melyik szerzőtől..

2013. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Karinthy már nagyon sokszor volt

Gondolom nem ő lesz

2013. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nehezebb feladatokat az szokta jól tudni megcsinálni, aki magyar fakt-r ajárt
2013. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jó, én felnőtt gimnáziumba járok munka mellett, nemhogy faktra nem, de sokszor még órára sem tudtam menni. ennek ellenére nem vagyok analfabéta hálistennek, csak nem gyakoroltam a szövegalkotást. végig 4-es voltam belőle, nyelvtanból is, de már a felét elfelejtettem az eddigieknek. komolyan.
2013. máj. 1. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemsokára túl lesztek rajta
2013. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!