Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy-hogy sok egyetemistának...

Hogy-hogy sok egyetemistának nincs diplomája nyelvvizsga hiánya miatt?

Figyelt kérdés
hiszen egyetemen többszáz oldalakat kell naponta megtanulni.. és egy középszintű könnyebb nyelvvizsgát még az iskolában tanítottakból is simán le lehet tenni, hát még rákészüléssel
2013. máj. 2. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
Nincs nyelvérzékük.
2013. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:

hát ez a nyelvérzék dolog szerintem túl van értékelve. általános iskolában közöm nem volt az angolhoz, most meg már felsőfokúm van.

meg betanulnak pár szöveget kívülről mondjuk, akkor már megvan a szóbeli, az írásbeli meg van ahol nagyon könnyű

2013. máj. 2. 19:16
 3/81 anonim ***** válasza:
Addig nem kapják meg, amíg be nem mutatnak egy (középfokú) nyelvvizsgát
2013. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:
értem én, de az miért nem sikerül nekik?
2013. máj. 2. 19:21
 5/81 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy hülyeség-

Úgy kéne felvenni akkor a hallgatókat, hogy

már legyen legalább egy nyelvvizsgájuk

(ha már utána úgysem szerzik meg)

2013. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:

Mert hülye a "rendszer"

(Ha úgy vennének csak fel valakit felsőoktatásbe,

hogy van már ny.vizsgája, akko rnem volna ez)

Az államnak is csak pénzkidobás (Mert sokan soha

nem szerzik meg a ny. vizsgát)

2013. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
Sokan lusták !
2013. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:

Sokan csak azért járnak felsőoktatásba,

hogy kapják a kedvezményeket

(diákigazolvány meg hyasonlók)

2013. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:

Szerintem a fő oka az, hogy halogatják. Egy komolyabb szakon ugye meglehetősen leterheltek, sokat kell tanulni, nehéz beiktatni egy nyelvvizsgát, mindig van valami nehezebb vizsga, szigorlat, amire hivatkozva odébb tolják. Aki meg lébecolós szakra jár, az meg azért, mert gondolja nem sürgős. Aztán jön a záróvizsga, ekkor meg az, utána ha kapnak jó állást, nem biztos, hogy annyira törődnek vele.


Szerintem is bemeneti követelménynek kellene lennie, és akkor nem lenne ilyen probléma.


Amúgy nem nyelvérzék függő, nekem is rossz, de nyelvvizsga inkább készülés mint nyelvtudás kérdése.

2013. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
52%

Felesleges lenne megkövetelni már eleve a felvételihez. Nekem sincs még nyelvvizsgám (1. éves vagyok egyetemen). Pár hónapja kezdtem el angolul tanulni, általános és középiskolában németet tanultam, amit szörnyen megbántam (ez 10.-ben tudatosult bennem igazán, de ekkor már nem volt lehetőségem váltani). Némethez nincs elég motivációm, így ha már egy csomó pénzt kell költenem nyelvvizsgára, akkor legyen hasznos is a dolog.

Másrészről nem minden középiskolában van színvonalas nyelvoktatás. Ezt már most érzem, hogy járok magántanárhoz és sokkal jobban átlátom a dolgokat, mint mondjuk anno a középiskolában. És itt nem a két nyelv nehézségbeli különbségéről beszélek.

Meg hát ugye a nyelvvizsga elég sok pénz (főleg ha előtte jársz magántanárhoz). Egyes családoknak nem sz.rnak pénzt (nekem pl. kivitelezhetetlen lett volna, hogy a szüleim fizessék érettségi előtt a nyelvvizsgát, ha az lett volna a követelmény).

Illetve nem ez alapján kell rostálni az embereket a felsőoktatási felvételinél. Vannak ennél jóval, de jóval fontosabb szempontok is.

2013. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!