Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontrendszer, egyetem Szegeden?

Pontrendszer, egyetem Szegeden?

Figyelt kérdés

11-edikes középiskolás tanuló vagyok Erdélyben. Az a problémám, hogy abszolút határozatlan vagyok azon a téren, hogy milyen egyetemre, milyen szakra kellene mennem. Az a célom, hogy Szegeden járjak egyetemre, csak kicsit elveszettnek érzem magam, mert nagyon "zöldfülű" vagyok, kb. senki nem világosított fel, hogy hogyan is működik ez az egész. Hogyan, mire kapom a pontokat? Gondolom, minden területre megvan egy bizonyos pontszám követelmény. Lesz Cambridge nylvvizsgám idén, az mennyit számít majd? (valószínűleg FCE).


A kérdésem másik fele az lenne, hogy melyik az a hely/ egyetem Szegeden, amely mindenkinek elsőre eszébe jut, és amelyik a legjobb? Nem tudom, kezdhetnék-e valamit csupán az angollal, bölcsészeti karról sok jót nem hallottam. De nem ragaszkodom feltétlenül ehhez, csak kicsit fel szeretnék világosodni, hogy hogy is van ez az egész, hová tudnék menni. (Szegeden belül).



2013. ápr. 17. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szegeden amit keresel: SZTE. Szegedi Tudomány Egyetem.


Googlebe ha beírod, eljutsz a honlapjára, ott utána tudsz olvasni az összes indított szaknak, ki tudod választani azt, ami neked való lehet.


A felvételi eljárásra a felvi.hu a legjobb információ adatbázis. Az idén mondjuk már késő van jelentkezni, de ha jól gondolom, akkor neked van még 1 éved úgy is. Szóval jövőre nézd meg megint a honlapot, kb 2013 december környékén, és akkor már látni fogod az aktuális képzéseket, pontosan milyen szakok indulnak, és arra mik a követelmények.

Addig pedig próbálj egyszerűen minél jobb jegyeket szerezni, illetve nyelvvizsgákat.


Sok sikert.

2013. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. :)
2013. ápr. 17. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a SZTE bölcsészkar, de én 10 éve végeztem. Az angol szak sem könnyű.
2013. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szegeden az orvosi kar elég jó

(Meg a "progmat")

2013. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "TTK" (természettudományi kar) jó
2013. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!