Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumi átiratkozás hogy megy?

Gimnáziumi átiratkozás hogy megy?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz múltat hagynék hátra mostani gimnáziumomból és tovább szeretnék menni egy jobb helyre.Sokat szekálnak,nem szeretnek a tanárjaim,osztállyal sem vagyok jóban,néhányszor beteg voltam és be kell valljam (ezek miatt) nem szívesen mentem be,akkor mikor csak egy kicsit voltam beteg.Így sajnos nem valami jól fogom zárni a évem(3,0 átlaggal).

Mindegy

Kérdésem,hogy mondjuk a debreceni Medgyessybe v. a Tóth Árpádba átvennének-e?

Én nem debreceni vagyok,de ezekről a gimikről sok jót hallottam,és ha majd egyetemre kerülne sor akkor is Debrecen a numberone.Nos,ennyi lenne az infó.Egymagam teljesen értetlenül állok hozzá,és nagyon félek,hogy végül nem kerülök be ,nem fogok tudni jól leérettségizni,mert maradok a saját gimnáziumomban,ahol nem érzem jól magam.

Előre is köszönöm!

(ui: 10. osztályos vagyok)



2013. máj. 3. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
A kiválasztott iskolában kell érdeklődni, az igazgató dönt az átvételről, ennek folytán egyedül ő tud válaszolni neked (illetve a szüleidnek).
2013. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kiválasztott iskola igazgatója kedvező választ ad, akkor kérni kell egy befogadó nyilatkozatot az új iskolától, ezt kell leadnod a régi iskolában. Ha év közben iratkozol át, akkor igazolást kapsz az osztályzataidról is.

Sok sikert és sikerélményeket az új helyen!

2013. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
A Medgyessy az nem valami jó iskola
2013. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Most nem Debrecenbe jársz?
2013. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
figyu ha a mostani iskoládban szekálnak hiába mész át ott is rád fognak szálni az ilyeneket mint te mindig kiszúrják maguknak.
2013. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A szüleidnek szólj,majd elintézik.
2013. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem évközepén,hanem most mert már csak 1,5 hónap van hátra.Tudom,hogy nem az én feladatom intézni,csak valamilyen információhoz akartam jutni,hogy ennyivel is nyugtassam magam.

Köszi! Milyen az a befogadó nyilatkozat?


"figyu ha a mostani iskoládban szekálnak hiába mész át ott is rád fognak szálni az ilyeneket mint te mindig kiszúrják maguknak."


Ez meglepett.Honnan tudod,hogy milyen kategóriába tartozom? Nem tartom magam antiszociálisnak.Lehet én fogalmaztam rosszul,de az iskolával nincs gond.Sok barátom van az osztályon kívül és vannak jó tanárok is,csupán én a rosszakat kaptam ki és az osztály amibe belecsöppent az nem bír.Lehet túl erős rá a szekálás szó,inkább olyan kibeszélő,lenéző,páw(www)a szókkal jellemezném. Mondhatni egy jó iskola negatív részében vagyok.Ettől függetlenül nem a követelményekkel van bajom,csak a szociális körülmények nehezítik meg a kibontakozást tanulási téren.

Hát igen...A Medgyessyvel kapcsolatban vegyes kritikákat olvastam.Miért gondolod rossznak? (vagyis nem annyira jónak)

2013. máj. 3. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Inkább az Árpádba menj

(ha átvennének)

2013. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában, ahová jelentkezel, tudni fogják, mi az a befogadó nyilatkozat (egy igazolás arról a régi sulidnak, hogy felvesznek az újba, mivel még tanköteles vagy, így e nélkül nem iratkozhatsz ki).

És miért szekálnának az új helyen is??? Ez butaság. Az új helyen tiszta lappal indulsz.:))) És csak rajtad múlik, ott milyen képet alakítasz ki magadról.:)

2013. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,sokat segített! Megy a zöld pacsi.Utolsónak : igazad van! :)
2013. máj. 4. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!