Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyik egyetemről át akarok...

Ha egyik egyetemről át akarok menni egy másikra, akkor újra kell felvételizzek oda?

Figyelt kérdés
Avagy valahogy áttudom magamat vetetni? Ha az első verzió és tudom, hogy nem lesz oda elég a pontom, akkor egyetem mellett elmehetek valahogy újra emelt szintű érettségire?
2013. máj. 4. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Azonos szak esetén az átkérés kezdeményezhető. Azonban minden egyetemnél meg vannak szabva feltételek (lezárt félév, kumulált átlag, kreditek), hogyan vehetnek át téged, mely alapján elbírálnak téged. Előfordulhat olyan is, hogy azonos szakról másikra jelentkezhetsz át. Ekkor az egyetem megszabja, hogy az előző egyetemen megszerzett tárgyak hány százalékának kell megegyeznie annak az egyetemnek a tantervével, ahová jelentkezel. Ez általában közgazdasági szakokra jellemző. Például gazdálkodás menedzsment - turizmus - kereskedelem marketing esetén oda-vissza lehet járkálni egy darabig, mert 1-2 tárgy különbség van.
2013. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azonos szakra akarok átmenni, gondolom ezeket a feltételeket meg megtalálom az adott egyetem weboldalán. Köszönöm a választ!
2013. máj. 4. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!